Myčky nádobí Bosch a Siemens ovládly červnový spotřebitelský test časopisu dTest

autor: | Čvc 5, 2013 | Novinky z Gastronomie

O Volně stojící modely myček Bosch a Siemens se umístily na vynikajících prvních třech místech testu

O Vítězem testu volně stojících myček nádobí model Siemens SN25M883EU

O Model volně stojící myčky nádobí Bosch SMS54M42EU navíc označen jako„Výhodný nákup“

O Myčka Bosch SMI50M75EP první v testu vestavných modelů myček nádobí, navíc s oceněním „Výhodný nákup“

O Myčky nádobí Bosch a Siemens označeny jako nejspolehlivější značky

Dnes už snad není potřeba nikoho přesvědčovat o tom, že mytí nádobí v myčce je mnohem úspornější než mytí ruční. Technologickým pokrokem se navíc daří spotřebu vody i energie nadále snižovat. Mezi nejúspornější spotřebiče patří také myčky nádobí Bosch a Siemens, které byly nyní nejen pro svou hospodárnost, ale především pro celkovou kvalitu oceněny rovněž českým spotřebitelským časopisem dTest. V jeho nezávislém testu myček nádobí, který byl publikován v červnu, obsadily celkem čtyři první místa!

Do testu myček nádobí, který byl uveřejněn v červnovém čísle časopisu dTest, bylo zařazeno celkem 23 spotřebičů různých značek. Testovány byly jak modely volně stojící (celkem 14 spotřebičů), tak vestavné (9) s tím, že hodnoceny byly obě skupiny zvlášť. Myčky nádobí byly posuzovány podle následujících kritérií s odlišnou procentuální váhou: mycí cyklus (47,5 %), délka mycího cyklu (2,5 %), spotřeba vody a elektrické energie (20 %), hlučnost (10 %), návod k použití (2 %), obsluha (16 %) a zpracování (2 %).

První příčky testu myček nádobí ovládly jednoznačně značky Bosch a Siemens. Na prvním a druhém místě v testu volně stojících myček nádobí se umístily spotřebiče Siemens SN25M883EU a SN26V893EU, v těsném závěsu za nimi skončila na výborném třetím místě myčka nádobí Bosch SMS54M42EU, která byla navíc časopisem dTest označena jako „Výhodný nákup“. Stejné ocenění získala také myčka nádobí Bosch SMI50M75EP, která se umístila na prvním místě v testu vestavných spotřebičů.

Časopis dTest se v rámci testu pokusil navíc zjistit, jak jsou v každodenním provozu spokojeni s myčkami nádobí samotní spotřebitelé, a to s ohledem na jejich poruchovost. Jako nejspolehlivější myčky nádobí v domácnostech byly označeny spotřebiče Bosch, bezprostředně následovány myčkami nádobí značky Siemens.

„Díky stále se zvyšujícímu renomé časopisu dTest mají nezávislé testy pro spotřebitele větší a větší význam a hrají při výběru nejrůznějších produktů nemalou roli. Proto si několikanásobného vítězství našich spotřebičů v testu časopisu dTest velice vážíme. Zároveň nás také velmi těší, že sami spotřebitelé jsou s myčkami nádobí Bosch a Siemens dlouhodobě spokojeni a ohodnotili je jako nejspolehlivější značky na českém trhu,“ říká k výsledkům testu Miroslav Veselý, marketingový ředitel značky Bosch.

Volně stojící myčky nádobí

Siemens SN25M883EU energetická třída: A++ Cena: 13.990 Kč*

Siemens SN26V893EU energetická třída: A+++ – 10% Cena: 34.990 Kč*

Bosch SMS54M42EU energetická třída: A++ Cena: 13.990 Kč*

Vestavné myčky nádobí

Bosch SMI50M75EP energetická třída: A++ Cena: 18.490 Kč*