Moravští vinaři získali v San Franciscu nejcennější medaile

autor: | Čvc 9, 2012 | Novinky z Gastronomie

Dvojnásobek velkých zlatých medailí a obhajobu titulu za nejlepší víno konkrétní odrůdy si spolu s osmdesáti medailemi přivezli koncem června naši vinaři z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition. Velkou zlatou medaili a titul za nejlepší Tramín červený celé soutěže získalo Vinařství Líbal, které navíc na této soutěži zazářilo už loni stejným oceněním za svůj Sauvignon. Ještě další tři vinařství se mohou pochlubit velkými zlatými medailemi, které se udělují jen nepatrnému zlomku prvotřídních vín s nejvyšším bodovým ohodnocením. Účast našich vín proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

V krátké době podruhé se představili moravští vinaři se svou produkcí na severoamerickém kontinentě v San Franciscu, kde ve dnech 15. až 17. června hodnotily odborné komise více než 4500 vzorků vín z celého světa. Z České republiky se soutěže zúčastnilo 115 vín, z nichž bylo 80 oceněno (4 velké zlaté, 4 zlaté, 31 stříbrné a 41 bronzové medaile).

Nejprestižnější ceny se dočkalo stejně jako loni Vinařství Líbal za Tramín červený, výběr z hroznů 2011, který se stal zároveň nejlepším tramínem celé soutěže a získal velkou zlatou medaili. Vinařství Líbal si kromě této ceny vysloužilo ještě bronzové medaile za Muškát moravský, pozdní sběr 2011 a Sauvignon, VOC Znojmo 2011.

Další velkou zlatou medaili (za více než 92 bodů ze 100) získal Znovín Znojmo, a. s., za Tramín červený, mešní víno, výběr z bobulí 2011, stříbrnou za Sauvignon VOC 2011 a bronzovou Rulandské šedé, slámové víno 2009.

Velkou zlatou si vysloužilo ještě vinařství Pavlovín, s. r. o., za Chardonnay, výběr z hroznů 2011 a stříbrné medaile za Frankovka rosé, výběr z hroznů 2011 a Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2011.

Čtvrtou velkou zlatou a příslušnost k světové vinařské extratřídě si ze San Francisca veze také Ing. Richard Tichý za Rulandské šedé, pozdní sběr 2010 spolu s bronzovými za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2009 a Pálavu, výběr z hroznů 2010.;