Moravští vinaři získali na dvou prestižních světových soutěžích 125 ocenění

autor: | Kvě 29, 2013 | Novinky z Gastronomie

Během minulého týdne proběhly hned dvě prestižní mezinárodní soutěže vín, kterých se účastnili také zástupci moravského a českého vinařství. Soutěže Concours Mondial de Bruxelles a Decanter World Wine Awards vynesly našim vinařům 125 medailí a diplomů, čímž moravské a české vinařství opět potvrdilo špičkovou kvalitu zcela srovnatelnou s nejlepší světovou konkurencí. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Putovní soutěž Concours Mondial de Bruxelles, která se letos konala v Bratislavě, přinesla moravským vinařům 7 zlatých a 18 stříbrných medailí. V Londýně se na soutěži Decanter World Wine Awards prosadili vinaři 5 stříbrnými a 42 bronzovými medailemi a 53 diplomy.

„Concours Mondial de Bruxelles patří díky svému propracovanému systému mezi špičku v hodnocení vín, a ocenění od náročných porotců jsou proto velmi cenná. V porotě zasedají jak enologové, sommelieři, tak i novináři z celého světa. Vedle toho medaile a ocenění z největší soutěže vína na světě – Decanter World Wine Awards mohou těšit úspěšné vinaře zejména díky tomu, že se výjimečnou kvalitou dokázali prosadit mezi více než 14 000 konkurenty ze všech koutů světa,“ komentoval ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Na Concours Mondial de Bruxelles byli neúspěšnější:

§ Vinařství Josef Dufek: zlaté za Rulandské šedé, výběr z hroznů 2012 a Tramín červený, výběr z hroznů 2012 a stříbrná za Sylvánské zelené, pozdní sběr 2012

§ Vinařství Vladimír Tetur: zlaté za Sauvignon 2012 a Rulandské šedé 2012

§ Vinařství Petr Skoupil: zlatá za Hibernal, výběr z hroznů 2011 a stříbrné za Cabernet Sauvignon, pozdní sběr 2009, Frankovku, výběr z hroznů 2011 a Veltlínské zelené, kabinetní víno 2011

§ Château Valtice: zlatá za Dornfelder, výběr z hroznů 2012

§ Vinařství Čech: zlatá za Rulandské šedé, pozdní sběr 2012

Na Decanter World Wine Awards dosáhli největších úspěchů:

§ Vinařství Tomáš Krist: 2 stříbrné a 6 bronzových medailí a 5 diplomů

§ Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.: 1 stříbrná a 1 bronzová a 4 diplomy

§ ZNOVÍN ZNOJMO, a. s.: 1 stříbrná 2 bronzové a 2 diplomy

§ Nové Vinařství, a. s.: 3 bronzové a 4 diplomy

§ Vinařství Josef Dufek: 2 bronzové a 4 diplomy