Moravské vinařství je v Británii na vzestupu

autor: | Čvn 11, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Po nedávném úspěchu na soutěži Decanter World Wine Awards přivážejí naši vinaři medaile také z druhé největší soutěže vín konané na Britských ostrovech – International Wine Challenge. Naši vinaři zde získali 5 stříbrných a 17 bronzových medailí. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Moravané nejsou v Londýně poprvé

Stejně jako v loňském roce moravské vinařství v Londýně reprezentovalo Zámecké vinařství Bzenec, které odborná porota ocenila hned čtyřmi medailemi, dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými. Tři bronzové si pak z Londýna veze Vinařství Mikrosvín Mikulov a vinařství Vinný dům.

 Ve Velké Británii mají moravská a česká vína tradičně velký ohlas

„Ve Velké Británii mají moravská a česká vína tradičně velký ohlas. Pokud tedy naši vinaři splní vysoké nároky na kvalitu a nabídnou vína osobitá a typická pro náš vinařský region, dá se říci, že mají do Británie dveře otevřené,“ komentoval úspěch třinácti moravských a českých vinařství Ing. Pavel Krška z národního vinařského centra, které účast našich vzorků organizačně zajišťovalo.

 International Wine Challenge má dlouholetou tradici

Soutěž International Wine Challenge (IWC), která letos proběhla už po čtyřiatřicáté, patří mezi nejprecizněji hodnocené soutěže vín na světě. Každé z vín oceněných některou z medailí je v průběhu soutěže posuzováno hned třikrát, a to minimálně deseti různými porotci

Text i foto: Omnimedia