Miton vstupuje do rezervačního systému Alakarte.cz, ten se přejmenuje Restu.cz

autor: | Srp 30, 2013 | Novinky z Gastronomie

Jablonecká internetová investiční skupina Miton, která stojí mimo jiné za úspěšnými značkami Heureka.cz, Slevomat.cz, Hotel.cz nebo Spa.cz, vstupuje do byznysu s rezervacemi v českých restauracích. Zástupci Mitonu totiž právě v těchto dnech podepsali smlouvu o vstupu do rezervačního systému Alakarte.cz, kde získali minoritní majetkový podíl.

Rezervační systém Alakarte.cz založil před třemi roky Pavel Suchánek, nyní Alakarte.cz spravuje rezervace více jak dvěma stovkám českých restaurací. Vedle možnosti rezervace systém sdílí hodnocení restaurací od hostů, kteří restauraci navštívili.

Prvním krokem společného podniku Mitonu a Alakarte.cz je rebranding značky z Alakarte.cz na Restu.cz. K novému názvu služby říká Pavel Suchánek, který bude nadále působit v čele rezervačního systému: „Máme velké plány a shodli jsme se s novými partnery na tom, že název Restu.cz vyhovuje našim ambicím mnohem více. Co se týče dalších konkrétních změn, na novém webu bude možné mnohem rychleji vyhledat a zarezervovat restauraci. Uživatelé také budou moci využít atraktivnější a srozumitelnější věrnostní program. Restaurace zase jistě uvítají nové rozhraní, které jim ulehčí práci s rezervacemi přes internet“.

Milan Zemánek z Mitonu ke vstupu do nového byznysu říká: „Statistiky na Alakarte.cz, respektive Restu.cz, mluví úplně jasně – Češi si bez ohledu na dobu chtějí užít život a dobře se najíst v restauraci, která o ně, jejich blízké či obchodní partnery bude pečovat. Věříme, že tento trend bude pokračovat vyšším tempem a proto jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas vstoupit do tohoto byznysu s důvěryhodným partnerem, který má vedle schopného týmu velmi cenné zkušenosti v této oblasti“.

Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat finanční podrobnosti transakce.