Mikrohotel pro mikrolidi?

autor: | Dub 16, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Designové studio AvroKo, zkouší v New Yorku nový koncept a  navrhlo interiéry promyšleného a inovativního nového butikového hotelu v Printing Districtu, staré části města a průmyslovém sousedství blízko SoHo.

Mikrohotel: poloviční plocha standardního pokoje

Projekt Arlo Hudson Square znamená mikrohotel, 325 malých pokojů vybavených jak dvojlůžky, tak patrovými postelemi a se zaměřením na ty, které hotelový řetězec Arlo nazývá „městskými průzkumníky.“  S rozlohou 15 metrů čtverečních mají pokoje poloviční velikost než pokoje standardní. Ale jak se říká, že dobré věci přicházejí v malých dávkách, tak pokoje to, co jim chybí v rozloze, bohatě vyvažují atmosférou, zařízením a doplňky. Cílem hotelového řetězce je nabízet prostor, který vyzařuje pocit sounáležitosti prostřednictvím čtyřhvězdičkového pojetí.

Malý pokoj, velké okno

Arlo Hudson Square nabízí útočiště pro ty, kteří cestují do města s určitým cílem, místo, kam si můžete odběhnout dát si šlofíka nebo zavolat v klidu domů. Mikrohotel se nachází v 11 poschodích novostavby s cihlovou fasádou prosvětlenou velkými okny, která přinášejí malým pokojům benefit výhledu. Zvolené materiály jsou příjemné a umožňují vytvořit „pocit obývacího pokoje daleko od domova nebo pracovny daleko od kanceláře.“ Dřevěné obložení stěn, nábytek z ořechového dřeva a kůže, koberečky z ovčí vlny, to vše vytváří útulné prostředí. Prostory jako studovna, obývací pokoj a místa pro společná setkávání jsou vybaveny křesly a pohovkami a posilují koncept „domova daleko od domova“.

 

Text: M. Šulcová

Foto: Archiv