Mezinárodní den kuchařů 2012

autor: | Zář 27, 2012 | Novinky z Gastronomie

Den gastronomie a solidarity
13.10. 2012, ;Václavské náměstí v;Praze od 10:00 do 20:00 hodin
Mezinárodní den kuchařů jako svátek všech kuchařů, den gastronomie a solidarity slavili poprvé v;roce 2005 v;Jižní Africe. K;jeho vzniku dala podnět myšlenka pana Dr. Billa Gallaghera, Honourary Life Presidenta of WACS, celosvětové Asociace, která nyní sdružuje 97 členských států a přes 10 milionů členů, mimo jiné i Českou republiku. Tento den představuje možnost spojit; příležitost k setkání a zábavě všem příznivcům gastronomie a široké veřejnosti s jeho hlavním posláním, kterým je zapojení členů Asociací a jejich partnerů do iniciativ sociální zodpovědnosti ve svých zemích, za masivní podpory partnerů, příznivců gastronomie a médií. Výsledkem jsou charitativní akce ve spojení se společenskými aktivitami a dobrým jídlem; v tento den se také zdůrazňuje problematika hladovění ve světě. Je to zároveň den, kdy vzdáváme hold rodinám kuchařů a kuchařům, kteří dělají čest své profesi. Na této akci – gastronomického a kulturně společenského zaměření – budou prodávány speciality partnerů Asociace, restaurací z;Prahy i mimo Prahu nejen na téma „Česká kuchyně“.Výtěžek z;akce bude jako vždy věnován na charitativní účely.
Asociace kuchařů a cukrářů ČR připravuje za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, CzechTourism, portálu Kudy z;nudy, ve spolupráci s Makro CashCarry ČR, CDV služby, AHR ČR, FOS ČR a dalšími partnery již 6. ročník oslav Mezinárodního dne kuchařů – International Chefs ;Day.

Záštitu nad akcí převzala paní Livia Klausová, manželka prezidenta České republiky, Rostislav Vondruška, generální ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism a Miroslav Kubec, Kontinentální ředitel Světové asociace kuchařských spolků pro Centrální Evropu.

Přijďte představit českou kuchyni, kterou připravujete u Vás!!!
Vítěz si odnese Putovní pohár Mezinárodního dne kuchařů !!!
;
Přijďte slavit a bavte se s;námi!
Kromě pestré nabídky kulinářských dobrot od gastronomických společností, restaurací a hotelů pro Vás připravujeme i zajímavý doprovodný, nejen hudební program po celý den…
Upečte dort a přineste ho na Václavské náměstí !!!

Všichni se můžete opět přihlásit do soutěže pro cukráře a milovníky sladkého – profesionály i amatéry bez rozdílu věku „Ochutnejte Českou republiku“

Profesionálové se utkají na podiu již potřetí v MAKRO;Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů. Soutěž připravujeme ve spolupráci s velkoobchodní společností Makro Cash Carry ČR; maskotem soutěže je lední medvěd Pražské ZOO.
Součástí akce bude i Den českých výrobků !
Přijďte v;profesním oblečení! Budeme překonávat loňský rekord o nejvyšší počet osob v;kuchařském úboru.
Putovní pohár Mezinárodního dne kuchařů předá na závěr oslav prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslav Kubec vyhodnoceným účastníkům.
Podrobné informace a přihlášky na: www.akc.cz
;

;