McDonald´s otevřel první restauraci ve Frýdku-Místku

autor: | Led 6, 2012 | Novinky z Gastronomie

Zákazníci se mohou těšit na McCafé, moderní design a unikátní technologická řešení.

Praha, 5. ledna 2012 – Společnost McDonald’s slavnostně otevřela první restauraci ve Frýdku- Místku v ulici Na Příkopě. Restaurace je vystavěna podle nejnovějších celosvětových trendů společnosti McDonald’s, nízkoenergetická budova je vybavena moderním designovým interiérem a unikátními technologickými řešeními. Samozřejmostí je kavárenský koutek McCafé, který rozšiřuje stálou nabídku restaurace o rozmanité kávové speciality a prvotřídní dezerty a zákazníkům poskytuje příjemné kavárenské posezení. Celková investice do výstavby restaurace činila téměř 49 milionů korun.

Včera proběhlo slavnostní otevření restaurace McDonald’s ve Frýdku-Místku za přítomnosti mnoha hostů. Zúčastnily se osobnosti z řad zástupců města Frýdek-Místek, podnikatelské sféry, sportovního světa, projekčních a stavebních firem a dalších institucí, které se podílely na výstavbě restaurace, včetně vedení společnosti McDonald’s ČR/SR. Jmenujme např. náměstky primátora města Frýdek-Místek pana Libora Kovalu a Mgr. Michala Pobuckého, DiS., hokejisty HC Oceláři Třinec Václava Varaďu a Jana Peterka, ředitele ostravské pobočky Komerční Banky Mgr. Jiřího Mohylu nebo zástupce UniCredit Bank Ing. Marka Luzara.

Pro veřejnost je restaurace otevřena od čtvrtka 5.1.2012. Návštěvníci nové restaurace McDonald´s se mohou těšit na jedinečný design LIM Food. Tento design vytvořený Philippe Avanzim v pařížském Design Studiu patří mezi celosvětově nejúspěšnější koncepty. Pro LIM Food jsou typické přírodní uklidňující, ale i veselé barvy a kombinace fotografií osob a jídla za použití metafor.

Celková kapacita restaurace McDonald’s a McCafé ve Frýdku-Místku je 182 míst k sezení, z toho 92 míst v restauraci, 26 míst v McCafé a 64 míst na zahrádce. Ve venkovní části restaurace se nachází dětský koutek a hřiště, řidiči ocení 40 parkovacích míst na venkovním parkovišti nebo možnost obsluhy přímo do vozu prostřednictvím McDrive.

Restaurace je vybavena špičkovou technologií pro přípravu jídel, použita byla LED svítidla, bezsplachovací pisoáry a jiná podpůrná zařízení snižující energetickou náročnost budovy. Mezi standardní služby patřím připojení na internet přes WiFi zdarma.

V restauraci McDonald´s ve Frýdku- Místku bylo vytvořeno 50 pracovních míst. Tuto restauraci provozuje samostatná obchodní podnikatelka společnosti McDonald´s franšízantka paní Kamila Kleiblová na základě licence McDonald´s.

V současné době je v české republice 88 restaurací McDonald’s, v sedmadvaceti z nich je zákazníkům k dispozici McCafé. V letošním roce plánuje společnost McDonald’s otevřít 4 nové a zrekonstruovat 15 stávajících restaurací McDonald’s. Ve všech nově zrekonstruovaných restauracích bude pro zákazníky vystavěn kavárencký koutek McCafé.