Potravinářská komora ČR v září již posedmé rozdělila ceny za nejlepší inovativní výrobky. Mattoni Esence s příchutí pomeranče od společnosti Mattoni 1873 získala ocenění v kategorii Reformulace roku.

Mattoni Esence rozšířila portfolio ochucených minerálních vod Mattoni o nesladké varianty tří oblíbených příchutí citron, pomeranč a malina. Esence vznikla spojením přírodní perlivé minerální vody Mattoni a přírodních aromat bez přidaného cukru a umělých sladidel.

„Řada Mattoni Esence je výsledkem snahy co nejvíce se přiblížit požadavkům našich zákazníků. Mnoho z nich klade velký důraz na kvalitu a zdravý životní styl. Ti se vyhýbají především nápojům slazeným cukrem či jeho náhražkami. Mattoni proto aktivně buduje novou kategorii ochucených minerálních vod bez cukru i sladidel. Moc nás těší, že řadu Mattoni Esence oceňují jak zákazníci, tak profesionálové z Potravinářské komory ČR,“ říká k ocenění Mattoni Esence s příchutí pomeranče Brand managerka Mattoni Barbora Gavendová.

 Reformulace

Reformulované potraviny jsou ty, jejichž složení je vylepšeno tak, aby byly zdravější a v souladu se zdravým životním stylem. Vítěze zvolila odborná porota na základě tří kritérií – výživová hodnota, senzorické vlastnosti a celkový dojem. Ocenění řady Mattoni Esence v kategorii Reformulace roku potvrdilo úspěch značky Mattoni v inovativním složení těchto ochucených vod.

O minerální vodě Mattoni

Mattoni je ikonická značka neodmyslitelně spojená s motivem orla již od roku 1873. Přírodní středně mineralizovaná minerální voda s vyváženým poměrem draslíku, hořčíku a vápníku, které jsou nezbytné pro lidské zdraví. Rodí se v hloubce 125 až 230 metrů v panenské přírodě u Karlových Varů. Jedinečná poloha na rozhraní Krušných a Doupovských hor jí dává její nezaměnitelnou chuť. K dostání je v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě a nabízí širokou nabídku ochucených variant. Více na www.mattoni.cz

 O Mattoni 1873

Značka Mattoni je součástí Mattoni 1873, největšího distributora nealkoholických nápojů ve střední Evropě, s kořeny sahajícími do roku 1873 a ke karlovarskému rodákovi Heinrichu Mattonimu. Současnou podobu získala skupina v 90. letech díky výrazným investicím italské rodiny Pasquale. Produkty vyváží do téměř 20 zemí světa, vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V ČR, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů a pochutin značek firmy PepsiCo.