Moravské vinařské stezky opět ožívají výlety Krajem vína. V sobotu 18. května se příznivci cyklistiky a jižní Moravy vydají na Májové putování okolím Modrých Hor, které pořádá brněnská Nadace Partnerství. Účastníci mohou vybírat ze dvou cyklotras, případně zvolit trasu pro pěší. Výlet vinařskou krajinou s dalekými výhledy začíná v Bořeticích, v areálu letiště. Registrace probíhá od 9 do 11 hodin. Cíl výletu je tamtéž a doprovodný program zde zajistí vinaři spolku VOC Modré Hory.

Májové putování okolím Modrých Hor je ideální pro všechny nadšené cyklisty, kterým nevadí kopcovitý terén a místy prudká stoupání. „Zvolit mohou delší 40km trasu, nebo si vybrat méně náročnou trasu dlouhou 26 km. Jako odměnu za všechny zdolané kopce jim Modré Hory nabídnou nádherné výhledy do kraje. A kdo si netroufne na kolo, může se na putování vydat pěšky,” říká organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Cestou si mohou návštěvníci odpočinout na zastávkových místech, prohlédnout si sklepy místních vinařů a pochutnat si na připraveném občerstvení a gastro specialitách. Na jednotlivých zastávkách získávají účastníci Májového putování také razítka do svého cyklopasu, který dostanou spolu s mapou tras na startu. „V cíli pak z odevzdaných cyklopasů losujeme výherce cen v podobě vín zúčastněných vinařů a cyklodoplňků,” dodává Dominika Bäuchelová. Losovat se bude i výherce hlavní ceny generálního partnera akce, České spořitelny – pobytového balíčku pro dva v certifikovaném zařízení Cyklisté vítáni.

V cíli v areálu letiště v Bořeticích bude po celý den probíhat Festival vinařů VOC Modré Hory. Po výletě se tak všichni účastníci mohou těšit na ochutnávku vín originální certifikace modrohorských vinařů. O skvělou atmosféru se postará také Cimbálová muzika Lašár z Velkých Pavlovic a Folklorní soubor Hanýsek ze Šakvic.

Zájemci o Májové putování se nemusí předem hlásit. Stačí dorazit v sobotu mezi 9. a 11. hodinou na registraci k areálu letiště v Bořeticích. Startovní balíček stojí na místě 160 Kč, koupit ho ale lze také v předprodeji na e-shopu za zvýhodněnou cenu 140 Kč.

Májové putování okolím Modrých Hor je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabízí 10 výletů po Moravských vinařských stezkách. Účastníky při nich zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy a umožní jim tak poznávání vinařských i folklórních tradic regionu. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy.