Máchovo jezero láká na unikátní akce

autor: | Kvě 23, 2013 | Novinky z Gastronomie

Kdo si myslí, že Máchovo jezero dokáže nabídnout jenom koupání a pláže se mýlí. Hned na začátku letní sezóny je program nabitý zajímavými akcemi, ze kterých vybíráme hned čtyři nejzajímavější:

6. – 9. června – “Staropramen Cool Super Cup 2013”

Na Máchovo jezero se opět vrací tradice pořádání českých pohárů a mistrovství nejvyšší úrovně v plážovém volejbalu. Celkem 4 špičkové beachvolejbalové kurty má za úkol připravit Regata Máchovo jezero, která provozuje místní pláže. Začátkem června tak na Hlavní Dokské pláži nalezneme 16 nejlepších mužských a ženských dvojic nejen z české beachvolejbalové elity, ale i týmy z Evropy a zámoří. Velkým lákadlem pro diváky bude určitě Petr Beneš, účastník letních olympijských her v Londýně. Turnaj začíná již ve čtvrtek kvalifikacemi ženských dvojic, první zápasy zahajují ženy v pátek, kdy současně začínají kvalifikace mužů. V sobotu 8.6. je na programu hlavní soutěž a nedělní (9.6.) finálové vyvrcholení bude vysílat Česká televize na kanálu ČT sport.

14. června – požár a záchranná akce na lodi “Racek”

Pokud chcete vidět, jak rychle zasahují téměř všechny složky našeho záchranného systému, udělejte si výlet na Máchovo jezero v pátek 14. června. Téměř 200 účastníků této ojedinělé akce zde od 13:00 budou simulovat zásah po technické závadě na výletní lodi “Racek”. Na programu je požár, panika, následná záchrana osob z lodi i vodní hladiny, a také vyhledávání utonulých. V plánech je dán i počet zraněných: 4 x popálenina, 6 x nadýchání zplodin hoření, 40 x tonutí, 10 x utopení, 40 x vyčerpání a stres s rozvojem šoku. Zasahovat bude i vrtulník a záchranářská plavidla.

15. června – finále soutěže o “Dívku Máchova jezera”

Celkem 12 ze 42 dívek z Českolipska bude v sobotu 15. června bojovat ve veřejném finále na Hlavní pláži v Doksech o titul “Dívka Máchova jezera”. Divácky atraktivní akci bude moderovat herec Petr Šimůnek, který sám z Máchova kraje pochází. Finalistky se mohou těšit na zajímavé ceny, které věnovali partneři soutěže, též z regionu: Regata Máchovo jezero, HOTEL****PORT, cestovní kancelář CK Eva Šulcová. Vítězka navíc získá roční kontrakt s prestižní modelingovou agenturou Reas Agency z České Lípy.

5. – 7. července – setkání historických plachetnic

První červencový víkend bude Máchovo jezero patřit příznivcům jachtingu a to ne ledajakého. Od 5. do 7. července zde bude probíhat setkání, a také závod historických plachetnic “Pohár White Queen”. Na sraz dorazí i takové unikáty, jako je legenda předválečného i poválečného jachtingu, loď “Vltava 1935”. Patronem setkání je pan Miloš Forman, který na Máchově jezeře vyrůstal a plachtil. Rodiče Miloše Formana založili pension “Rut”, který je dodnes rodinou ve Starých Splavech provozován.

Více informací na www.regatamachovojezero.cz