reklama

Luxusní ubytování jen na pár minut

autor: | Čvc 20, 2017 | Gastro & Travel | 0 komentářů

V New Yorku je možné rezervovat pokoj v hotelu pouze na pár minut. Umožňuje to Recharge, společnost s dvouletou historií a centrálou v San Francisku. Firma spojená s leteckou společností JetBlue spolupracuje v New Yorku s šestnácti hotely včetně The Pierre, W New York, The Knickerbocker, 1 Hotel Central Park, Arlo a Quin.

Ceny začínají na 83c

Ceny za pobyt se pohybují od 83 centů do 2 dolarů za minutu (vyjma 14,75 procenta ubytovací taxy), což znamená minimálně dolar za minutu pobytu. Není stanovena minimální délka pobytu, ale společnost uvádí, že průměrný pobyt představuje zhruba dvě hodiny. Pokoje není možné rezervovat dopředu, ale lze si vybrat pokoj, který se nachází v maximální blízkosti k zájemci, a poplatek se začne počítat třicet minut po rezervaci, nebo když si host vyzvedne klíč.

Recharge není na trhu jediný

Jiné společnosti, které působí na trhu krátkodobého pronájmu pokojů, se zaměřují na lacinější hotely a dovolují uživatelům rezervovat si jen předem určené ranní nebo odpolední termíny. I když myšlenka tohoto typu pronájmu pokojů v hotelech asociuje představu „ošuntělých“ hodinových hotelů, krátkodobé pobyty, nabízené firmou Recharge, jsou využívané lidmi, kteří potřebují místo, kde se mohou upravit, alternativu k práci v kavárně, když potřebují klidné místo s wi-fi připojením, nebo prostor ke krátkému odpočinku po únavném letu. Podle zakladatele firmy Manny Bamfo jsou největším překvapením kojící matky. Očekává se, že nabídka bude sloužit také jako benefit pro pasažéry první třídy v letecké přepravě.

 

Text: Michaela Šulcová Foto: Archiv