Bookio, online rezervační systém pro restaurace, nabízí restauratérům novou službu. Prostřednictvím www.bookio.cz mohou nabídnout volná místa ve svém podniku s 30% slevou v libovolnou denní dobu. Díky tomu mohou podniky nalákat hosty na časy, kdy nejsou plně obsazené. Restauratér si přitom sám nastavuje, v jakou dobu či den a kolika zákazníkům chce slevu nabídnout. Zákazníci se pro získání slevy rezervují přes www.bookio.cz za poplatek 99 Kč, pro podniky je služba zatím zdarma.

„Změna je logickým pokračováním fungování Bookia směrem k restauracím. Nabízí jim možnost zaplnit podnik mimo špičku, kdy není plně vytížený. Bookio přivádí hosty, a tím i peníze v době, kdy nebývá restaurace plně obsazená a dokáže tak využít jejích volných kapacit,“ vysvětluje ideu zakladatel Lunchtime.cz a Bookio.cz Igor Třeslín.

Koncept nového Bookia je jasně daný. Na www.bookio.cz je možné rezervovat místo ve vybraných restauracích se slevou na celou útratu. Sleva je nastavena jednotně na 30 % a vztahuje se povinně na všechno ze stálé nabídky restaurace bez omezení. Rezervace míst probíhá výhradně online přes Bookio.cz, kde jsou v nabídce jen časy, pro které podnik výhodnou rezervaci nabízí. Tyto časy si stanovuje restauratér sám a může tak učinit týdny dopředu nebo naopak i jen několik minut před prvním volným termínem, což se může hodit například když nedorazí velká rezervace.

Díky online rezervaci vše probíhá bez voucherů – personál vidí v systému, že jde o rezervaci přes Bookio. Nenastává tak neoblíbené mávání vouchery a vysvětlování, jak akce funguje. Jednoduše se ze závěrečného účtu odečte 30 %.

„Vzhledem k tomu, že návštěvník platí 99 Kč za rezervaci libovolného počtu hostů, nejvíce se tedy hostům vyplatí při rezervaci pro větší počet hostů nebo při větší útratě. Služba je tak ideální pro podniky střední a vyšší cenové skupiny nebo pro podniky, které chtějí přilákat větší skupiny. Poprvé mohou přijít kvůli slevě, příště už jako běžně platící hosté, pokud je podnik přesvědčí,“ vysvětluje Igor Třeslín.

Online rezervační systém pro restaurace, který dosud fungoval pod značkou Bookio, pokračuje v obchodní činnosti nadále beze změny.

/