Luděk Louda jmenován obchodním a marketingovým ředitelem hotelu InterContinental Prague

autor: | Dub 10, 2012 | Novinky z Gastronomie

Luděk Louda byl jmenován obchodním a marketingovým ředitelem hotelu InterContinental Prague, a to s;účinností od 21. února 2012, kdy převzal tuto roli od stávajícího obchodního ředitele Jiřího Beneše.

Luděk Louda, 52, má velmi bohaté zkušenosti z;cestovního ruchu i z;oblasti hotelnictví. Svou hotelovou kariéru zahájil v;roce 2002, kdy působil jako director of sales marketing pro hotel Holiday Inn Prague Congress Centre (IHG). Poté působil dva roky jako country manager of sales marketing v cestovní kanceláři Detur zodpovědný za Turecko, Tunis a Řecko.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

V roce 2005 se vrátil k hotelovému oboru a od té doby až do roku 2011 působil v zahraničí v nejrůznějších pětihvězdičkových hotelech, ve strategických obchodních pozicích. Namátkovým výčtem jeho několikaletých zahraničních zkušeností je například pozice regional sales manager v hotelu Renaissance Moscow, director of sales v hotelu Renaissance Atyrau, director of sales marketing v hotelu Holiday Inn Samara, director of sales marketing pro pobaltské státy, Polsko, Něměcko Bělorusko a Rusko v Le Meridien Vilnius – Hotel Golf Resort pro pobaltské . Jeho posledním působištěm před odchodem do Prahy byl hotel Corinthia Nevsky Palace v Petrohradě, kde zastával pozici ředitele obchodu a marketingu.

Ve své nové pozici bude reportovat přímo Alexandru Schreiterovi, generálnímu řediteli InterContinental Prague.

;

Luděk Louda se narodil v;Praze a vystudoval vysokou školu ekonomickou. Hovoří anglicky, rusky a samozřejmě česky. Je svobodný a bezdětný. Jeho koníčkem je profese – věnuje se studiu vývoje hotelnictví; a rozvoje nových trhů. Je milovníkem orientální kuchyně. Mezi jeho záliby patří poznávání málo známých míst, sjezdové lyžování, v;létě turistika, historická beletrie i filmy.