Martin’s Barrel představuje limitovanou edici pro rok 2020 v podobě tříleté single malt nakouřené whisky v sudové síle 53 % alkoholu. Na trh bylo uvedeno pouze 170 kusů této exkluzivní české whisky, která navazuje na úspěšnou edici z minulého roku a nestařený new make destilát B.Barrel.

Whisky Martin’s Barrel se začala stařit v roce 2016 a první její edice přišla na svět na konci loňského roku v síle 43,3 % alkoholu. Zámecká palírna v Blatné nyní představuje novou limitovanou edici pro rok 2020, na jejíž staření dohlížel osobně opět mistr destilatér Václav Šitner.

Tato lahodná whisky je vyrobena z českého nakuřovaného sladu ze sladovny v Bruntálu. U whisky Martin’s Barrel dochází k třínásobné destilaci. Destilát následně po dobu 3 let a 1 dne odpočívá ve vypálených dubových sudech vyrobených v České republice. Whisky Martin´s Barrel limitované edice 2020 je poté stáčena do lahví ve své surové síle 53 % alkoholu. Single malt whisky Martin’s Barrel není jediným produktem, který je z řady Barrel na trhu. Nestařenou variantu můžeme na našem trhu najít již několik let v podobě tzv. new make. Jedná se o mladý destilát z nakuřovaného sladu, z kterého následným stařením v sudech vzniká právě tato whisky. New make je tedy do lahví stáčen před stařením a vychutnat si ho můžeme v podobě blatenského produktu s názvem B.Barrel.

A proč Martin´s? Whisky Martin’s Barrel byla pojmenována po několika Martinech, kteří nejvíce ovlivnili vznik tohoto unikátního produktu. Pro ideální vychutnání podávejte whisky při pokojové teplotě.

Limitovaná edice Martin’s Barrel roku 2020 k doptání na www.1er.cz za cenu 1 699 Kč.

Redakce Gastro&Hotel