LIBERECKÝ KRAJ – novinky v „Regionální certifikaci“

autor: | Říj 30, 2013 | Novinky z Gastronomie

ještě jednou se připomínáme ohledně Regionální certifikace ubytovacích zařízení Libereckého kraje

Protože Asociace hotelů a restaurací ČR spolupracuje na Regionální certifikaci ubytovacích zařízení Libereckého kraje a postupně ji harmonizuje s „Oficiální jednotnou klasifikací ubytovacích zařízení ČR – Hotelstars“,bude pro většinu držitelů regionální certifikace od 1. ledna 2014 podmínkou pro znovu získání „Regionální certifikace“ právě splnění certifikace „Hotelstars“.

(Týká se pouze hotelů a penzionů, nikoliv ubytování v soukromí – tam podmínky zůstávají stejné).

V této souvislosti nabízíme hotelům a penzionům, spadajících do turistických regionů Libereckého kraje (Český ráj, Českolipsko, Jizerské hory a Krkonoše), možnost získat zdarma certifikaci HOTELSTARS Union na tříleté období.

Pokud jste již držitelem certifikace a máte zájem dále používat certifikační znak „Regionální certifikace ubyt. zař. Libereckého kraje“, je nutné zažádat o certifikaci Hotelstars do konce tohoto roku. (Pro hotely a penzion certifikované v roce 2012 stačí požádat až koncem roku 2014).

!!! Pokud o certifikaci Hotelstars nepožádáte, nebudete moci dále používat certifikaci Libereckého kraje !!!

Veškeré info o Hotelstars najdete na www.hotelstars.cz, důležité info o postupu též v „Metodice“, která je ke stažení na stránkách.

JAK POSTUPOVAT?

1. Na tomto odkazu vyplňte žádost o certifikát: http://www.hotelstars.cz/certifikat-zadost.

2. Při vyplňování zároveň požádejte o Libereckou certifikaci

3. Pokud splníte požadavky pro udělení certifikace Hotelstars, Regionální certifikace vám bude automaticky přidělena.

CERTIFIKACI HOTELSTARS budete mít na období roku 2014-2016 ZDARMA.

Pokud chcete být uvedeni v Katalogu certifikovaných ubytovacích zařízení na rok 2014, o certifikaci požádejte do 8. listopadu 2013!!!

CO ZÍSKÁTE?
Marketingové výhody pro certifikovaná zařízení:
  • Rozlišení certifikačním znakem uznávaným již v 15. zemích Evropské unie.
  • Podpora agentury CzechTourism, propagace na výstavách a veletrzích
  • Každoroční vydávání Katalogu certifikovaných ubytovacích zařízení s distribucí na turistická informační centra, JVL (Jídelní a lůžkové vozy), destinační společnosti ČR, kraje a zahraniční zastoupení CzechTourism, atd. – katalog též ke stažení na www.hotelstars.cz (pokud chcete být uvedeni i v katalogu na rok 2014, je nutné požádat o certifikaci a dodat podklady do 25. října 2013)
  • Podpora a upřednostňování certifikovaných zařízení v nabídce některých informačních turistických center ČR
  • Propagace na akcích AHR ČR, na našem webu a Facebooku
  • Prezentace v odborných časopisech a tisku
  • Online podpora certifikovaných zařízení grafickým rozlišením, filtrací či zalistováním na online národních katalozích ubytovacích zařízení a rezervačních portálech a mezinárodních portálech
  • Propagace certifikovaných hotelů a penzionů v regionálním tisku (např. KV Promenáda)
  • V přípravě je databáze všech certifikovaných zařízení v rámci Hotelstars Union zemí / ČR, Německo, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko, Nizozemí, Maďarsko, Litva, Lotyško, Estónsko, Lucembursko, Malta, Řecko, Belgie, Dánsko / na www.hotelstars.eu
  • Pravidelné vydávání elektronického Newsletteru věnovaného klasifikaci – ke stažení i na www.hotelstars.cz

Výhody pro zařízení se značkou Regionální certifikace ubytovacích zařízení Libereckého kraje

Hlavním motivačním nástrojem pro ubytovací zařízení je získání výhody „bezplatné“ propagace a marketingu jejich zařízení a získání kreditu kvalitního a certifikovaného poskytovatele služeb. Výhody, které přináší majitelům a provozovatelům hotelů a penzionů Regionální certifikace ubytovacích služeb jsou:

– prezentace certifikovaných zařízení na turistickém internetovém portálu Libereckého kraje www.liberecky-kraj.cz s umístěním na předních místech seznamu ubytovacích zařízení

– prezentace zařízení v datovém skladu turistických zařízení Libereckého kraje, ze kterého čerpají data na svoje stránky všichni napojení partneři, např. všechny turistické regiony kraje, města apod.

– prezentace zařízení v tištěném katalogu ubytovacích zařízení Libereckého kraje, který vyjde v průběhu roku 2014. Katalog bude prezentován na všech veletrzích cestovního ruchu a prezentačních akcích, kterých se Liberecký kraj účastní, v ČR i zahraničí. Certifikovaná zařízení budou umístěna na předních místech a zároveň zvýrazněna

– bezplatná prezentace propagačních materiálů certifikovaných zařízení na veletrzích cestovního ruchu s možnou osobní účastí

– uvádění zařízení při potřebách marketingu cestovního ruchu Libereckého kraje (např. newsletter Cestou necestou, FB, atd)

– možnost spolupráci při organizování famtripů a presstripů

Více informací najdete na www.hotelstars.cz , www.liberecky-kraj.cz

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit:

Hotelstars – Bc. Klára Hájková – hajkova@ahrcr.cz, Tel. 236 042 383