Plzeňský řemeslný pivovar Proud rozšířil nabídku sezónních speciálů o Pepper Your Saison, příjemně osvěžující pivo na léto s krásně ovocným a kořeněným charakterem a vyšším nasycením. Saison korunovaný prvotřídním vyzrálým tmavě červeným Kampotským pepřem vznikl ve spolupráci s belgickým sládkem Davidem Raetsem a českou značkou .pepper..field.

Pepper Your Saison je nejnovějším výsledkem dlouhodobého cíle pivovaru Proud – navazovat spolupráci se zajímavými partnery a společně vytvářet originální produkty. V tomto případě jde o spojení piva a nejlepšího pepře na světě, který do České republiky dováží společnost .pepper..field. 100% organický, sluncem sušený, s láskou sbíraný černý, červený a bílý Kampotský pepř nejvyšší kvality tým .pepper..field vykupuje přímo od kambodžských farmářů, bez prostředníků a za férové ceny. U nás jej kuličku po kuličce znovu kontrolují a balí výhradně do českých obalů. .pepper..field je členem Asociace společenské odpovědnosti, část ze zisku vrací zpátky do Kambodže.

Zásadní pro nás bylo osobní setkání s lidmi od .pepper..field, hned na první schůzce jsme očichali a ochutnali všechny varianty pepřů, které mají v nabídce, a měli jsme téměř jasno. Tmavý červený pepř nás zaujal krásným aroma, které si zachovává pepřový charakter, ale je zároveň jemnější až lehce ovocné. Zvolili jsme tedy spojení belgického pivního stylu saison a Kampotského červeného pepře, který doplní a zvýrazní kořenitost pro tento pivní styl typickou,“ upřesňuje Lenka Straková, sládková pivovaru Proud.

Vždycky jsme šli s .pepper..field proti proudu a teď do toho jdeme s Proudem. Michal s Lenkou vaří experimentální piva, no a jaký by byl lepší experiment než pivo s naším Kampotským pepřem? V celém pivovaru doslova probíjí pivo-milující energie, moc dobře vědí, co dělají, a svou práci milují. Přesně proto jsme věděli, že spojení bude dávat smysl. Moc se na výsledek těšíme, protože naše společné pivo jsme vařili s láskou a věříme, že jej lidé budou rádi pít celé léto,“ dodávají Klára Dohnalová a Lukáš Hejtmánek ze společnosti .pepper..field.

Novinka Pepper Your Saison je v prodeji v e-shopu pivovaru Proud a v e-shopu značky .pepper..field.

Redakce Gastro&Hotel