Zlatopramen Radler Citrón na prvním místě, Zlatopramen Radler Grep na místě druhém. To je skvělý výsledek prestižní degustační soutěže Pivo České republiky, která o víkendu skončila v Českých Budějovicích. Obě oceněné značky soutěžily v kategorii ochucených piv. Další medailí do rodiny Zlatopramen přispěla novinka na českém pivním trhu: Zlatopramen N. A nealko světlé, který skončil na druhém místě.

Zlatopramen Radler Citrón (spolu s další příchutí pomeranč se zázvorem) obohatil český pivní trh v dubnu loňského roku. Vzniká kombinací piva se šťávou z přírodního ovoce. Receptura je originální a česká, nápoj neobsahuje žádné konzervanty a má nízký obsah alkoholu (do 2%). Výsledkem je chmelově nahořklá a zároveň ovocná chuť. Oba produkty si u svých konzumentů rychle získaly oblibu, proto značka Zlatopramen vloni v létě přidala další příchuť, grep. Pro Zlatopramen Radler Citrón je to letos už druhé ocenění v řadě, poprvé bodoval na degustační soutěži Zlatý pohár Pivex – Pivo 2013 v březnu letošního roku (2. místo).

Prodeje letních Zlatopramen Radlerů předčily očekávání, protože jich jejich výrobce HEINEKEN oproti původnímu plánu prodal třikrát více. Spotřebitelé si pivní mixy oblíbili v posledních dvou letech.

Nealkoholické pivo Zlatopramen N?A, kterému patří rovněž stříbrné ocenění, se na trhu poprvé objevilo v únoru 2013. Nahradilo tak značku Fríí, kterou výrobce HEINEKEN svým spotřebitelům nabízel od roku 2010. Zlatopramen N?A je charakteristický lahodnou a jemně nahořklou chutí opravdového piva. Spotřebitelům tak nabízí variantu k příležitostem, které si chtějí naplno prožít, ale současně chtějí mít pod kontrolou všechny své smysly.

Soutěž Pivo České republiky je prestižní degustační soutěž, která je součástí výstavy Slavnosti piva. Na začátku června se každoročně koná na výstavišti v Českých Budějovicích, letos se uskutečnil už 17. ročník soutěže. Soutěže se v 17 kategoriích účastnilo 50 pivovarů, které zaslaly na 300 vzorků piv. Soutěž probíhá pod záštitou ministra zemědělství, hejtmana Jihočeského kraje a primátora Statutárního města České Budějovice.

Vítězové 17. ročníku soutěže získávají právo užívat titul Pivo České republiky 2013.

Redakce Gastro&Hotel