VELKÉ KARLOVICE – Předpoklad odborníků, že letošní léto bude ve znamení tuzemských dovolených, se naplňují. Alespoň v tradičně oblíbených horských destinacích. Resort Valachy ve Velkých Karlovicích v Beskydech hlásí na prázdniny až o dvacet procent vyšší obsazenost oproti loňskému roku. Zvláště velké rodinné pokoje už jsou téměř rozebrané.

„Náš nejvyhledávanější hotel Horal je na červenec už takřka plný, brzy se obsadí i srpnová kapacita. V našem nejkomfortnějším hotelu Lanterna oproti loňsku výrazně vzrostl zájem o delší dovolené, výjimkou nejsou ani sedmidenní, to dřív nebylo obvyklé. Poptávka je enormní a se začátkem prázdnin stále roste. Máme z toho radost, už proto, že červen nebyl zdaleka tak optimistický a hosté se vraceli pozvolna. Chyběli nám i Slováci, kteří to k nám mají kousek. I ti už se vracejí,“ uvedla provozní ředitelka Resortu Valachy Zuzana Vašutová.

V Resortu Valachy pro letní sezónu přizpůsobili nabídku doprovodných služeb očekávanému zájmu lidí o aktivity pod širým nebem. „Od tohoto týdne pro hotelové hosty i širokou veřejnost pořádáme jako novinku dvakrát týdně táboráky s kytarou a lampionovým průvodem pro děti, připravili jsme novou stezku valašských strašidel nebo herní zónu s půjčovnou sportovního vybavení u Bistra Razula, kde jsme také vylepšili občerstvení a posezení. K tomu mají hosté v pobytových balíčcích vedle oblíbeného neomezeného vstupu do wellness center také například piknik, výuku golfu, ranní jógu nebo zapůjčení holí pro nordic walking. Pořádáme i kurzy pečení frgálů, středeční hudební podvečery na terase hotelu Horalu a víkendy s grilováním. Pro děti jsme přichystali animační programy i novinky v podobě kurzů pečení pizzy a celodenních zábavných kempů zaměřených na poznávání přírody, portášské dovednosti nebo vaření pod širým nebem,“ dodala Zuzana Vašutová.

V závěru července Resort Valachy chystá tradiční triatlonový závod Valachy Man, nad jehož konáním dlouho visel otazník. Díky uvolňujícím se protiepidemickým opatřením se ale nakonec uskuteční a to v původně plánovaném rozsahu i termínu 24. a 25. července. Charitativní festival Týden kultury na Valašsku, který Resort Valachy pořádá vždy na konci prázdnin, byl sice již dříve zrušen, s ohledem na současnou situaci se ale nakonec přece jen uskuteční alespoň část původně plánovaného programu v podobě představení Jaroslava Duška Čtyři dohody a Pátá dohoda ve dnech 23. až 25. srpna.

Resort Valachy sdružuje čtyři hotely v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích s 360 lůžky. Zatímco hotely Lanterna a Horal se zaměřují na náročnější klientelu, která vyhledává špičkové wellness služby a gastronomii s osobní péčí, hotely Galik a Pod Javorem nabízí jednodušší a levnější standard ubytování především pro tábory či skupiny cestovatelů. „Zdánlivým paradoxem je, že více obsazené jsou nyní  naše dražší hotely. Už delší dobu platí a ani minulé měsíce na tom nic nezměnily, že nároky cestovatelů rostou a za komfortní a pestré služby si lidé rádi připlatí,“ uzavřela Zuzana Vašutová.

Redakce Gastro&Hotel