hotel diplomat

Vienna House Diplomat Prague, konferenční hotel v pražských Dejvicích, dokončil kompletní renovaci. Jejím cílem je kromě většího pohodlí hostů a účastníků kongresů také záměr se se službami více otevřít veřejnosti.


Vienna House Diplomat Prague je již téměř třicet let legendární a výraznou dominantou Dejvic. Historicky byl hotel určen především pro zahraniční klientelu, byznys cestující, diplomaty či různé tuzemské a mezinárodní kongresy. Kompletní renovace reflektuje moderní přání a potřeby hostů i účastníků eventů. Nově je také cílem více zpřístupnit restaurace, bar i další prostory místní komunitě.

„Vytvořili jsme moderní prostředí, kde se budou všichni cítit příjemně. Věříme, že koncept restaurací, kde používáme kvalitní a čerstvé suroviny, nezůstane jen hotelovým hostům, ale najde oblibu také mezi Pražany. Pro větší pohodlí místních hostů má restaurace a bar k dispozici i samostatný vchod,“ vysvětluje Marek Páleník, generální ředitel Vienna House Diplomat Prague a dodává: “Rozhodli jsme se také nabídnout širší služby, které využijí i místní. Již delší dobu ve Vienna House Diplomat Prague funguje fitness a wellness, dámské kadeřnictví či půjčovna aut, nově je k dispozici květinářství. Jako jediný hotel v Praze máme v našich prostorách barbershop pro pány nebo například fyzioterapeutické služby. Hosté využívající některou ze zmíněných služeb mají na základě účtenky parkování zdarma. Věříme, že tento krok přispěje k zatraktivnění hotelu pro veřejnost.“

Místo, kde se historie snoubí s prvotřídním designem

Tvůrci architektonického návrhu, z rakouské kanceláře BWM, navázali na bohatou historii hotelu v diplomatické čtvrti tak, aby byl zachován duch budovy a zároveň zohledněny nejnovější technologie i design. Rekonstrukce tak splňuje nejnáročnější požadavky na pohodlí hostů. „Naším záměrem bylo navázat na původní kvalitně navrženou budovu, čerpat z jejího diplomatického charakteru a zdůraznit ho,” vysvětluje koncept architekt Erich Bernard z BWM a dodává: „Proto jsme se rozhodli vytvořit kontrast mezi černobílým provedením, zlatou a něžnými barvami, jako je broskvová, korálově červená a krémová.“

Celým hotelem prochází jednotná černá linka, která symbolizuje původní logo Diplomatu, stylizovaného do písmene D. Je součást designových prvků v pokojích, na kobercích, chodbách i doplňcích. Prostorný interiér lobby hotelu, restaurace a konferenční foyer zohledňuje atmosféru Vienna House Diplomat Prague. Zároveň je opticky rozdělen tak, aby zde každý našel dostatek soukromí.

Rakouští designéři navrhli řešení pokojů v tlumených tónech. Byly vybrány dvě varianty, jedna je laděná do modra, druhá je s prvky teplých červeno-oranžových barev a má uvolněný styl. Samozřejmostí jsou pohodlné postele, křeslo nebo pohovka s konferenčním stolkem pro odpočinek, koutek pro práci, nová moderní koupelna a další vybavení.

Moderní konferenční prostory a nové koncepty restaurací

Zrenovovaných 23 konferenčních místností, z nichž největší má kapacitu až 500 osob, je nyní vybaveno prvotřídní audiovizuální technikou. Sál Praha například nabízí exkluzivní příležitost využít firemní prezentaci přes celou stěnu s možností dvou projekcí. V devátém patře hotelu se nachází unikátní prostor – Loft s terasou a výhledem na Pražský hrad i Petřín, který je vhodný jak na netradiční meetingy či telekonference, tak i na narozeninové párty, rozlučky se svobodou či svatby. Konference se pochopitelně neobejdou bez kvalitního občerstvení v podobě jedinečných kávových přestávek dle přání klientů, například ve stylu zero waste (ekologický), brain food (podporující myšlení) či fresh & healthy (čerstvý a zdravý).

V rámci renovace se nezměnil jen interiér, ale i koncept restaurací a baru. Snídaňová restaurace Loreta kombinuje klasické materiály, elegantní křivky, černé lemování s dotykem jemné růžové barvy, symbolizující barvy života, elegance i slavnostní nálady. Tato vyvážená kombinace barevného spektra má uklidňují účinek a podporuje chuť k jídlu. Další restaurace, která se nachází v přízemí, je jako stvořená pro setkávání nejen pro místní obyvatele. Dominují zde zemité barvy a zelené doplňky, jež navozují atmosféru přírody. Hosté se mohou těšit na výtečnou středomořskou kuchyni a hovězí speciality.

Projekt z dílny rakouské architektonické kanceláře BWM zrealizovala firma Riedl Messe-/Laden- & Objektbau GmBH, která spolupracuje s lokálními subdodavateli a projektovým týmem Vienna House.

Vienna House Diplomat Prague zanedlouho oslaví 30 let na tuzemském trhu. Jako vůbec první hotel ve skupině byl otevřen v roce 1990 a patřil k nejvyhlášenějším hotelům v Praze i v celé České republice. Za dobu existence hostil mnoho známých světových osobností včetně amerických politiků, prezidentů, sportovců i herců. Ve Vienna House Diplomat Prague je k dispozici 400 moderních pokojů, 23 konferenčních místností, bar a restaurace. Samozřejmostí jsou technologie – vysokorychlostní wifi zdarma, služby mobilního concierge nebo nabíječka na elektromobily. Jako poděkování za podporu při renovaci hotelu získají hosté v rámci kampaně „Legend Reborn“ 2+1 noc zdarma (při rezervaci online, do vyčerpání kapacity).

O Vienna House

Vienna House je o nekonečném objevování, evropském duchu doby a moderní pohostinnosti. Hotely Vienna House jsou vždy na míru a symbolizují hotelnictví v celém jeho rozsahu. Vždy s jednoduchým přístupem a přizpůsobením se tempu doby. Největší rakouská hotelová skupina vlastní a provozuje hotely, které se zaměřují na hosty cestující za prací i na návštěvníky evropských měst. Nyní se nabídka rozroste o rezorty v jihovýchodní Asii. Do skupiny patří hotely Vienna House, Vienna House Easy a Vienna House R.evo. Individuální městské hotely řady Vienna House se řadí do upscale segmentu pro náročnější zákazníky a nadčasový design se v nich spojuje se šarmem. Koncept Vienna House Easy symbolizují stylové smart casual hotely s ležérní a nekomplikovanou atmosférou. Hotely Vienna House R.Evo představují revoluci pro městský životní styl. Vůbec poprvé jde životní styl hotelu a flexibilita apartmá se službami ruku v ruce s individualitou vlastního domova. Společnost je momentálně v Evropě zastoupena zhruba 40 hotely. Vienna House je ochrannou známkou akciové společnosti Vienna International Hotelmanagement AG.