Legendární káva Starbucks se bude podávat v blízkosti Pražského hradu

autor: | Srp 13, 2013 | Novinky z Gastronomie

Starbucks tento týden otevírá ”retro” kavárnu na Hradčanském náměstí

Starbucks Coffee Company (Nasdaq: SBUX) a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) dnes otevírají kavárnu v „retro“ stylu v jedinečné lokalitě Hradčanského náměstí, v blízkosti Pražského hradu. Nová kavárna, která je již 16. pobočkou na českém trhu, nabídne svým návštěvníkům jedinečný design, který byl pečlivě navržený pro toto výjimečné prostředí. Design kavárny propojuje retro styl při zachování stávajících architektonických prvků prostoru kavárny, které byly plně zrekonstruovány a přispívají ke kouzelné atmosféře tohoto speciálního místa.

„Jsme velmi rádi, že otevíráme kavárnu Starbucks na tak významném místě, a že můžeme nabídnout naši kávu návštěvníkům Pražského hradu a Hradčan. Na návrhu designu této kavárny jsme pracovali velmi dlouho a každý krok byl úzce konzultován s místními architekty, městem a jeho památkovým odborem, abychom společně vytvořili místo, které ocení široká veřejnost při současném respektování okolního prostředí tohoto unikátního místa,” řekl Michael Hudspeth, Brand Prezident Starbucks pro CEE region.

Nová kavárna má tři úrovně – střešní terasa s nádherným výhledem na historickou Prahu slouží jako vstup do kavárny k baru a vnitřnímu posezení, které jsou umístěny na nižším podlaží. Maximální množství původních architektonických prvků, jako jsou kamenné podlahy, klenby a kovové brány byly zachovány a zrekonstruovány. Designérský tým Starbucks využil na interiér autentické materiály, které byly čerpány převážně z místních zdrojů, jako například dřevo na stoly a bar; podlaha je tvořena cementovými dlaždicemi, jako odkaz českého kubismu a pražských dějin grafického umění.

Design této nové pobočky je inspirován tradičním konceptem kaváren a kombinuje historickou atmosféru s moderní funkčností. Tato kombinace vytváří prostředí, které skvěle doplňuje a vyzdvihuje koncept třetího místa kaváren Starbucks, ve kterém Starbucks působí jako místo mezi domovem a prací.

Vnitřní výzdoba kavárny je úzce spojena s Pražským hradem a vyobrazuje jeho úchvatnou podobu v noci. Romantická historie Prahy, která v této lokalitě naplno dýchá, umocňuje vášeň společnosti Starbucks ke kávě. Kovový nápis u vchodu do kavárny byl vyroben na zakázku, aby navázal na koncept vysoké kvality této historické budovy. Stejný přístup a respekt k historickému okolí byl následován také u první kavárny Starbucks, která byla otevřena v roce 2008 na Malostranském náměstí.
Kavárna nabízí celkem 34 míst na sezení uvnitř a 76 míst venku. Kavárna bude otevřena od 8:30 do 21:00 každý den.

Starbucks je lokálním partnerem

Jako součást strategie podpory místních komunit partneři Starbucks pravidelně pomáhají lokálním komunitám v jejich rozvoji, a tento koncept bude převzat také novou pobočkou na Hradčanském náměstí. Letos na jaře uspořádali partneři (zaměstnanci Starbucks) ve všech kavárnách v Praze finanční sbírku na pomoc Českému červenému kříži v jejich úsilí pomoci lidem postiženým letošními povodněmi. Celkově získal Český červený kříž díky štědrosti zákazníků a partnerů společnosti Starbucks dar ve výši 139 610 Kč. Jsem hrdá na náš tým a pomoc, kterou partneři poskytli přímo v průběhu povodní. Také bych ráda velice poděkovala všem našim zákazníkům, kteří do této sbírky přispěli. Sbírka byla velice úspěšná a všichni se těšíme na další společné projekty s Českým červeným křížem, které jsou již ve fázi příprav,” dodala Lenka Michejdová, Oblastní manažerka, Starbucks Česká republika.