Kdysi nejluxusnější hotel v Československu, pražský Hotel International, přebírá největší česká hotelová síť, Czech Inn Hotels (více než 7 000 lůžek).

Czech Inn Hotels rozšiřuje své portfolio o pražský hotel International a stává se tak jednoznačně dominantním hráčem na pražském hotelovém trhu. Hotel přebírá od mezinárodní hotelové skupiny Mozart Hotel Group.

„Je to klasický grandhotel, jeden z mála v ČR. Ikona a významná pražská kulturní památka. Býval to symbol luxusu a pod námi zase bude. S rekonstrukcí začínáme ihned,“ říká Jaroslav Svoboda, zakladatel a majitel společnosti Czech Inn Hotels.

Mozart Hotel Group vlastní devět nemovitostí, z nichž se většina nachází v evropských metropolích jako je právě Praha, Vídeň, Řím, Budapešť nebo Baden. Další hotely jsou situovány na pobřeží Černého moře v ukrajinské Oděse.

Společnost Czech Inn Hotels působí v hotelnictví od roku 2003, kdy Jaroslav Svoboda začínal pronájmem malého hotýlku v Harrachově. Během několika let se jeho podnikání přesunulo do Prahy. Společnost provozuje také tři partnerské hotely v Portugalsku.

Od hotelu International si společnost Czech Inn Hotels slibuje rozšíření služeb především pro své byznysové klienty a Čechy, na které se zaměřuje. V současné době hotel nabízí celkem 278 pokojů, 14 konferenčních prostorů o celkové kapacitě 1200 osob a zároveň prostory pro soukromé společenské akce. Součástí hotelu jsou i restaurace, bary nebo fitness.

„Hotelnictví a gastronomie prošla a bude dále procházet náročným a nejistým obdobím. Pro nás však krize znamená příležitost. Za finanční krize 2008 jsme se dostali do Prahy, coronakrize nás oslabila méně než ostatní, protože jsme maximum hotelů nechali otevřených, investovali a redukovali náklady. I tuto krizi proto chceme naplno využít, a to znamená nakupovat. Brzy bude následovat jedna mimopražská investice,“ Jaroslav Svoboda.

Grand Hotel International, v 50. letech nazývaný Družba, byl postaven v letech 1952–1956. Výrazná budova hotelu je postavena ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Původně měla sloužit jako ubytovaní pro vojáky, ale nakonec byl její záměr změněn a stal se z ní luxusní grand hotel. V 50. letech minulého století se jednalo o nejluxusnější hotel v Československu.

O Czech Inn Hotels

Czech Inn Hotels je česká hotelová síť a značka, provozuje hotely a gastronomická zařízení převážně v Praze. Poskytuje také manažerské služby pro majitele hotelů a poradenství v oblasti hotelového managementu. Většina hotelů je čtyřhvězdičkové kategorie. V roce 2013 společnost zainvestovala do nákupu svých prvních hotelů. Od svého vzniku úzce spolupracuje s britskou investorsko-hotelovou společností Mornington Capital s centrálou v Londýně.