Lahodný olej z Amazonie

autor: | Čvc 12, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Společnost Seanergy začne od srpna distribuovat do Českých obchodů paraořechový olej z bolivijské Amazonie pod značkou PARAolej. Tento olej bohatý na Omega 6 a 9 mastné kyseliny, vitaminy a stopové prvky snižuje špatný cholesterol a má silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Využití paraořechového oleje se neomezuje jen na gastronomii, přidává se rovněž do šamponů a krémů. Výroba oleje navíc nijak nezatěžuje životní prostředí.

Všechno dobré, paraořechové

Para ořech obsahuje mnohonásobně větší množství selenu než kterýkoliv jiný ořech. Tento prvek kromě antioxidačního efektu hojí záněty a spolu s vitaminem E podporuje imunitní systém. U žen pomáhá regulaci hormonů štítné žlázy, u mužů pak povzbuzuje mobilitu spermatu a zvyšuje přirozenou hladinu testosteronu. Paraořechový olej dále obsahuje vitamin B, který ulevuje nervovému napětí, hořčík na správnou činnost a regeneraci svalů, a měď nepostradatelnou pro výrobu kostní a pojivové tkáně. Pro svou lahodnou chuť a oříškovou vůni se používá jak k ochucení pokrmů, tak na pečení a do dezertů.

V Amazonii paraořechový olej používá pro péči o celé tělo

Tradičně se v Amazonii paraořechový olej používá pro péči o celé tělo. Po rozetření do pokožky se rychle vstřebá a nezanechá mastný film. Již zmíněný selen hojí akné a drobné záněty, vyhlazuje pleť a odstraňuje pigmentační skvrny. Pravidelnou aplikací paraořechového oleje na vlasy dosáhne uživatel jejich zpevnění, nárůstu objemu a přirozeného lesku.

Potraviny z para ořechu pomáhají zachraňovat životní prostředí

Potraviny z para ořechu představují kromě vysokých výživových hodnot také jistotu ochrany Amazonského deštného pralesa. Stromy para ořechu jsou velmi citlivé na životní prostředí a ke svému opylení potřebují blízkost dalších rostlin, nelze je tedy pěstovat na plantážích. Stromu trvá přes třicet let, než začne plodit ořechy. Investice do výsadby stromů se tak nevyplácí jako u jiných olejnin a stromy je zapotřebí chránit v jejich přirozeném prostředí. Díky šetrnému sběru para ořechů a jejich dalšímu zpracování je motivace místních obyvatel Amazonský prales chránit nejen morální, ale i ekonomická.

PARAolej bude od srpna v distribuci v Makru

Olej pod značkou PARAolej putuje z lisu bolivijských výrobců přímo do českých obchodů – je tak zaručena kvalita, čerstvost a nejnižší cena. PARAolej bude od srpna v distribuci v Makru a postupně i v dalších řetězcích v baleních po 250ml za cenu kolem 250 korun a v 500ml za přibližně 450 korun.

 

Více informací a fotografií najdete na www.para-food.com