Již potřetí proběhnou ve velkopopovickém pivovaru Ladovské vepřové hody. Patříte-li mezi milovníky dobrého piva a jídla, neváhejte a přijeďte se odměnit v sobotu 3. března 2012 do Velkých Popovic. Letos můžete ochutnat jedenáct tradičních zabijačkových pochoutek v doprovodu vyvážené chuti Kozla 11°.

Velkopopovický Kozel zve všechny milovníky tradiční české zabíjačky a dobrého piva na vepřové hody. V sobotu 3. března 2012 od deseti hodin se můžete těšit na jedenáct voňavých vepřových pochoutek: jelítka, jitrnice, zabijačkovou polévku, zabijačkový guláš, tlačenku, světlý i tmavý prejt, škvarky, sulc, ovarová kolena a šunku od kosti na grilu. K vepřovým hodům neodmyslitelně patří dobře načepované pivo. Velkopopovický Kozel 11° Vás odmění plnější chutí, která mu ale neubírá na pitelnosti. Díky perfektně vyvážené chuti karamelového sladu spojené s jemnou hořkostí chmele získal Velkopopovický Kozel 11° mnoho ocenění z českých i mezinárodních prestižních soutěží. V roce 2011 vyhrál soutěž Zlatý pohár Pivex v kategorii 11° piv. V roce 2010 si přivezl 2. místo z mezinárodní soutěže Australian Beer Awards a druhé místo ze soutěže České pivo roku.

„Zabijačka patří mezi oblíbené akce našeho pivovaru, výjimkou není až dva tisíce návštěvníků. Letos jsme připravili vepřové hody ve znamení jedenáctky, podávat budeme jedenáct vepřových pochoutek, které doporučujeme zapíjet velmi oblíbenou velkopopovickou jedenáctkou,“ láká na pochoutky Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra pivovaru Velké Popovice.

Vepřové hody se jako každoročně uskuteční přímo v prostorách pivovaru a přilehlé originální restauraci Kozlovna. Součástí programu bude také ukázka poctivé práce kováře nebo košíkáře, mistr řezník předvede bourání masa a o dobrou náladu se postará harmonikář a houslista. Návštěvníci se budou moci také každou půlhodinu vydat po stopách Kozla po prohlídkové trase pivovaru
a potěšit se s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou. Akce začíná v deset hodin dopoledne. Vstup je zdarma.
;

Redakce Gastro&Hotel