V květnu startuje největší pochod na Moravě

autor: | Kvě 12, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Pivovarská čtvrtka odstartuje tradičně třetí květnovou sobotu. Pivovar Holba ji pořádá už od roku 1973, kdy její 1. ročník začal psát úspěšnou tradici. V posledních letech je pochod pro turisty každoroční událostí, na které nemohou chybět. Rostoucí oblibu potvrzují i počty účastníků. Zatímco první ročníky počítaly turisty na desítky, dnes jsou jich 4 tisíce. Proto je zapotřebí rozšiřovat počet tras, aby se masová akce mohla v terénu přirozeně rozptýlit. Odhodlání vychutnat si Jeseníky s Holbou každoročně přivádí na  start turisty bez rozdílu pohlaví, věku i kondice. To co je spojuje,  je vztah k pohybu, přírodě a láska k dobrému pivu.

Spolupráce s klubem čwských turistů se osvědčuje

„Trasy chystáme  ve spolupráci s Klubem českých turistů tak, aby byly bezpečně schůdné a dobře značené. Že sejdete z trasy se tedy obávat nemusíte. Pro všechny případy spolupracujeme také s Horskou službou, takže budete v bezpečí za každé situace,“ říká Alexandra Lašáková z pivovaru Holba, která pochod s týmem připravuje. Trasy vedou malebnou přírodou Jeseníků a nechybí na nich občerstvovací stanice. Tady je možné nabrat síly pro další kilometry  a odpočinout si u Horské 10. Jsou umístěné na známých místech jako je např. Sv. Trojice, U Lip, Pod Smrkem, Zámeček, Pekařov nebo Prameny.

Vybere si sportovec i skoro lenoch.

Čtvrtka startuje ze 4 míst a nabízí celkem 9 tras různé náročnosti v délce 10 až 21 km. Z každého startovacího místa bude možné vyrazit pouze na příslušné štreky. Kudy povedou a místa startů je možné sledovat na mapách na pivovarskactvrtka.cz. I letos Holba turisty kompletně vybaví a postará se také o občerstvení. Startující získají mapu a k tomu  nutnou výbavu včetně kuponu na pití a odměnu v cíli. Dospělí se mohou těšit na pivo gratis, aby spláchli našlapané kilometry, zatímco dětem doplní ztracené kalorie oblíbené oplatky s pitíčkem.

Pivovarská čtvrtka není o rekordech

Každý si může zvolit , zda pokoří nejdelší štreku více než 20 km nebo jen  zlehka sotva polovinu. Nejde o to lámat rekordy, ale pořádně se nadechnout, vnímat to hezké okolo, vychutnávat si přírodu a přitom se  těšit  na „jedno“ do pivovaru. Cíl je na pivovarském nádvoří, kde bude možné posedět, připít  si na osobní rekordy a povedený den. Čtvrtka má symbolické startovné 50 korun pro dospělé a 30 korun pro děti. Pro sedmdesátníky a starší je startovné zdarma.

Pochod nabídne  9 tras různé náročnosti.

Místa startu si můžete zvolit  z Hanušovic  od Pivovaru Holba nebo ze Šumperka od SOU na ulici Generála Krátkého (u Kauflandu). Nebo z Králíků , ul. Moravská  naproti nádraží či Velkých Losin přímo od brány  lázeňského parku.

  • Králíky – Hanušovice 21 km Nejnáročnější, vede přes pramen Tiché Orlice a Jeřáb, kde je při jasném počasí nádherný výhled do okolí. Vrchol Jeřáb se zvedá do výšky tisíce metrů. Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – pramen Tiché Orlice – Jeřáb – Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.
  • Králíky – Hanušovice 20 km – Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice –– Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.
  • Šumperk – Hanušovice 18 km – Trasa kolem zříceniny Nový Hrad Přes Nové Domky – rozcestník Pod Lomem – rozcestník Nad Lomem – Osikov – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – Pivovar Holba
  • Hanušovice – Hanušovice 10 km, s programem u občerstvovací staniceTrasa vede z Pivovaru Holba kolem Nového Hradu a přes občerstvovací stanici U Lip zpět.
  • Hanušovice – Hanušovice 12 km a 14 km Z pivovaru k rozcestníku Pod Vršavou, dále na Zámeček a  zpět do pivovaru.
  • Hanušovice – Hanušovice 16 km Z pivovaru do Hynčic dále Kopřivná – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba
  • Hanušovice – Hanušovice 21 km Trasa vede z pivovaru do Hynčic na Potůčník – Křížový vrch – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba
  • Velké Losiny  – Hanušovice 17 km, s programem u občerstvovací stanice

 

 

Kontakt: Hana Matulová, mediální zástupce, matulova@ipublicity.eu,