Král vín České republiky hlásí druhé double v historii

autor: | Lis 9, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Pouze dvakrát se podařilo ve dvanáctileté historii soutěže KRÁL VÍN České republiky jednomu vinaři získat obě hlavní ceny – titul Champion i Nejlepší kolekce. Tím nejúspěšnějším vinařem je Pavel Buriánek ze ZD Němčičky, který toto vinařství doslova vyzdvihl z popela.

 Soutěže se letos zúčastnilo 153 českých a moravských vinařů

Soutěže se letos zúčastnilo 153 českých a moravských vinařů – od těch nejmenších s produkcí několika tisíc litrů vína až po milionové obry, kteří dohromady přihlásili neuvěřitelných 1203 vín. Tato čísla potvrzují dominanci projektu KRÁL VÍN České republiky na domácí scéně a jeho zařazení vedle Národní soutěže k nejvýznamnějším soutěžím. „Jsme pyšní na to, že je projekt stále otevřený pro všechny vinaře od malých až po obrovské. Výsledky hodnocení ukazují, že nic není černobílé. Skvělá hodnocení získávají velcí s vynikající technologií i malincí, kteří ji nahrazují srdcem. Vysoká účast vinařů i vyprodané sály na našich koštech a turné jsou pro nás zavazující,“ říká Branko Černý, MBA, ředitel projektu KRÁL VÍN České republiky.

 ZD NĚMČIČKY braly double

Championem soutěže se stalo Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr ZD NĚMČIČKY se ziskem 92,2 bodů. Velmi prestižní soutěž kolekcí, kde se posuzuje průměrná bodová hodnota šesti nejlepších vín vinaře, vyhrávají také ZD NĚMČIČKY a stávají se teprve podruhé v historii držitelem obou hlavních cen!

Pořadí soutěže o nejlepší kolekci:

 

pořadí vinařství průměr
1 ZD NĚMČIČKY 89,93
2 VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK 89,53
3 RODINNÉ VINAŘSTVÍ BŘECLAV 89,33
4 SPIELBERG CZ 88,93
5 VINNÉ SKLEPY SKALÁK – LEONA ŠEBESTOVÁ 88,00
6 VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV 87,90
7 VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV 87,70
8 NOVÉ VINAŘSTVÍ 87,67
9 VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK 87,30
10 VINOFOL 87,23

 

Již podruhé se můžete setkat s velkými zlatými medailemi, které obdrží ta skutečně nejvybranější vína. Stejně podruhé rozdělili pořadatelé kategorii perlivých a šumivých vín a navíc celé její hodnocení posunuli na jarní termín. Vína byla prezentována v rámci jarního tour Dnů v růžovém, aby ukázali, že jsou určena k výrazně častější konzumaci než jen při oslavách a konci roku. Pokračují nové kategorie extra suchých vín, které ukazují vína odhalená až na dřeň. Loni se moc líbily vinařům i konzumentům. Nově projekt přináší kategorii organických vín. Poprvé tak mají kvevry, katechynská vína a další výrobky z dávné minulosti svou vlastní kategorii. A vinaři ji nadšeně obsadili!

 

Více najdete na www.kralvin.cz.