KRÁL VÍN České republiky pracuje s;víny a vinaři po celý rok, nejen v;období soutěže vín, tak jako jiní. Soutěž se sice blíží, sklad se plní víny a budoucí kniha KRÁL VÍN České republiky 2011 písmenky, čísly a fotografiemi, aby vše vyvrcholilo 26. srpna večer v;hotelu Eliška v;Mikulově. Zde budou na slavnostním večeru předány vinařům diplomy i věcné ceny. Následující den, v;sobotu 27. srpna si všechna pozitivně hodnocená vína (tedy nejen ta medailová) budou moci ochutnat návštěvníci Královského koštu tamtéž.

;

Nicméně vína s;KRÁLEM VÍN České republiky jste si mohli ochutnat v průběhu července a srpnua; V červenci v;rámci Festivalu Otevřených Sklepů byl otevřen i Archiv KRÁLE VÍN. Po celý den jste mohli ochutnávat zajímavá vína a také prožít krátké degustace snoubení vín a pokrmů. Všichni majitelé vstupenky na některý z;Královských koštů měli tuto degustaci zdarma!

;

Další možnost ochutnávky vín, tentokrát již těch, která budou zařazena do letošní soutěže KRÁLE VÍN, se naskytla během hodnocení vín. Dne 8., 9. a 10. srpna byla vždy večer ve vinárně hotelu Eliška k;ochutnání připravena vína hodnocená ten který den. Okolo 200 krásných moravských a českých vín každý večer.

;

Další informace o KRÁLI VÍN 2011 poskytne: branko.cerny@vinnysklep.cz

Redakce Gastro&Hotel