• Limitovaná edice obalů Krále Sýrů odráží bohatou historii a tradici značky. Vznikla ve spolupráci se studenty Vysoké školy kreativní komunikace.
  • Spotřebitelé budou moci zakoupit Krále Sýrů v tematických obalech až do konce roku 2023.

Praha – Král Sýrů slaví 100 let výroby v Česku! Právě pod touto značkou čeští spotřebitelé poprvé před sto lety ochutnali sýr typu camembert s bílou plísní na povrchu. Savencia F&D, která Krále Sýrů v současnosti vyrábí, ve spolupráci s Vysokou školou kreativní komunikace představila limitovanou edici obalů, která připomíná bohatou historii a tradici značky.

„Stoleté výročí výroby plísňových sýrů typu camembert je významným milníkem,“ říká Aleš Malenka generální ředitel společnosti Savencia F&D v Čechách a na Slovensku. „Oslavujeme dlouholetou tradici Krále Sýrů a zároveň si připomínáme, že přestože se doba mění, my zůstáváme věrní našim hodnotám a děláme vše pro to, abychom spotřebitelům dopřáli ten nejlepší zážitek ze skvělého sýra!“

Dnes již plísňové sýry typu camembert nenazve nikdo jinak než Hermelín, přitom tento výraz poprvé použili pro Krále Sýrů až v 50. letech 20. století. Hermelín se postupně stal označením pro celou kategorii. Ukazuje to význam značky Krále Sýrů pro sýrovou kulturu v Česku a na Slovensku.

Limitovaná edice obalů Krále Sýrů

Ve spolupráci se studenty Vysoké školy kreativní komunikace vznikla limitovaná edice obalů Krále Sýrů, která odráží bohatou historii a tradici značky. Každý ze speciálních designů je věnován jednomu desetiletí od 30. let až do 80. let 20. století.

„Jsme nadšeni z návrhů, které studenti připravili. Ukazují, že i po sto letech naší existence jsme otevřeni inovacím a novým nápadům. Jsme hrdí na to, že můžeme tyto návrhy představit našim zákazníkům a věříme, že jim poskytnou nový zážitek při konzumaci našich sýrů,“ doplňuje Pavlína Valko, Group Brand manager značky Krále Sýrů.

Speciální edice je nejen příležitostí pro mladé umělce, kteří ukázali svůj talent a kreativitu, ale také připomíná trvalou kvalitu, tradici a typickou krémovitost, pro kterou si zákazníci Krále Sýrů zamilovali. Spotřebitelé si mohou již nyní vychutnat Krále Sýrů ve speciálních výročních obalech. Na pultech obchodů budou k dostání až do konce roku 2023.

O značce:

Společnost Savencia F&D vyrábí Krále Sýrů v Hesově na Vysočině. Savencia F&D je jedním z předních světových výrobců značkových sýrových a mléčných produktů. Kromě Krále Sýrů oceňují čeští spotřebitelé také další značky Savencia F&D, mezi ně patří Sedlčanský Hermelín, Lučina, Pribináček, Apetito, Bambino a Liptov.