Komu vadí popularita Znojemského historického vinobraní

autor: | Zář 13, 2012 | Novinky z Gastronomie

Burčák se bude v ulicích města Znojma o víkendu pít, ať se to komu líbí nebo ne. Znojemské historické vinobraní nikdo o tuhle raritu nepřipraví, i když by si to zřejmě kdosi přál. Lze tak soudit podle dezinformací, které se začaly šířit prostřednictvím jisté sociální sítě.

Opět se potvrzuje, že není radno věřit všemu, co se na ní objeví. Jako blesk z čistého nebe údajně Evropská unie zakázala takřka ze dne na den prodej burčáku a největší vinařská slavnost v Česku se tomu prý musí podřídit.

Samozřejmě jde o fámu. Žádné nařízení v tomto duchu v Bruselu neschválili a o něčem podobném se ani nejedná. Proč také, když údajně nebezpečná kvasinka patří naopak k organizmům, které lidstvo využívá a konzumuje snad odjakživa.

“Nemáme důvod bojovat s legislativou Evropské unie, která se týká burčáku. Byl by to boj s neexistujícími větrnými mlýny,” konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. “Navíc je úsměvné tvrzení, že by o této věci jednal Brusel v naprostém utajení a příslušné opatření by vstoupilo v platnost ze dne na den.”

Vypadá to, že někomu vadí, že už teď je zřejmé, že jako každoročně Znojemského historické vinobraní přiláká i letos velké množství lidí. Znojmo přivítá srdečně věrné návštěvníky a těší se také na ty, kteří přijedou nasát skvostnou atmosféru slavností vína a zábavy poprvé. “Burčáku bude dost,; bude kvalitní a možná i lepší než jindy,” slibuje starosta.

Pokud se někdo snaží pokazit pořadatelům a stovkám účinkujících jejich práci, tak se mu to rozhodně nepodaří. Znojmo je jako každoročně připraveno pohostit každého, kdo přichází v dobré vůli.

; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;