Kde museli hoteloví hosté sáhnout hlouběji do kapsy – aktuální žebříček cen hotelů podle portálu hotel.info

autor: | Led 17, 2012 | Novinky z Gastronomie

;

Vývoj cen pokojů směřuje v mnoha evropských metropolích stále nahoru. Ale v některých městech mohli hoteloví hosté využít různých slev. Ukázal to aktuální žebříček cen hotelů portálu hotel.info [http://www.hotel.info ], bezplatného online hotelového rezervačního systému s více než 210 000 hotely na celém světě. Výsledek:

-Nejdražší hotely jsou v New Yorku a Moskvě

-Pražské hotely patří k cenově nejvýhodnějším v Evropě

Moskva, metropole s největším počtem obyvatel v Evropě, je s nárůstem cen o 9,67 % na 183,78 eura zároveň také nejdražší hotelovou destinací ze všech evropských hlavních měst. Také v Oslu museli hoteloví hosté sáhnout výrazně hlouběji do kapsy. Zde si hotely se 170,89 eura účtovaly v průměru o 7,25 % více než ve stejném měsíci předchozího roku. V žebříčku 20 nejdražších měst zůstaly se 144,10 eura a 136,60 eura ceny pokojů stejné pouze ve Stockholmu a Kyjevě.

V porovnání s tím se česká metropole Praha na 26. místě jeví jako učiněný cenový ráj. Hoteloví hosté zde museli zaplatit jen 62,33 eura, tedy dokonce o 4,78 % méně.

V mezinárodním srovnání cen zůstává “velké jablko” New York stále velmi drahou destinací. V listopadu vzrostly ceny pokojů oproti stejnému období loňského roku o 8,88 % na 208,96 eura. Také v mnoha jiných metropolích se náklady na ubytování zvýšily mírně až výrazně. Z vývoje cen naopak profitovali hosté v Soulu a Šanghaji, kde hotely nabízejí výhodnější pokoje.