Pobyty v Bohemia-lázních v Karlových Varech letos ještě atraktivnější

Karlovy Vary jsou stále symbolem českého lázeňství a značkou nejvyšší kvality. Letos je čeká několik významných událostí souvisejících s jejich vznikem a rozvojem. V roce 2016 uplyne 700 let od narození zakladatele města, českého krále a římského císaře Karla IV. Karlovy Vary mají (spolu s Mariánskými Lázněmi) šanci dostat se na seznam památek UNESCO a tradičně se zde bude konat Mezinárodní filmový festival. Letošní sezóna tak bude výjimečná a rozhodně stojí zato se do Karlových Varů nejen podívat, ale i pobýt zde delší čas na léčebném, nebo relaxačním pobytu. Bohemia-lázně, a. s., které patří k předním lázeňským zařízením v Karlových Varech, očekávají letos nárůst především domácí české klientely. Informoval o tom ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka.

„Nastávající sezóna by mohla znamenat obrat v zájmu domácích návštěvníků a jejich masivnější zájem o Karlovy Vary. Již v roce 2015 jsme zaznamenali oživení domácího zájmu a tím i částečného nahrazení úbytku ruské klientely. Změněná mezinárodní situace se odráží v přeorientování části turistů, kteří dávají přednost domácím destinacím, před přímořskými. Karlovy Vary jim mají co nabídnout. Především jsou blízko a cenově dostupné. V zařízeních společnosti Bohemia-lázně najdete ubytování i s procedurami již od 1 125 Kč na den. Kromě klasických léčebných pobytů zde můžete absolvovat i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Lázeňské objekty Karlových Varů jsou architektonickým skvostem a právem se ucházejí o nominaci památky UNESCO,“ řekl J. Sluka.

Dodal, že nominace Karlových Varů, spolu s Mariánskými Lázněmi, by se v UNESCO prosazovala ještě s dalšími pěti evropskými lázeňskými městy. Šanci dostat se mezi nominované mají ještě Františkovy Lázně. České lázně s přírodními prameny jsou součástí nominace Významná evropská lázeňská města. Vybrány jsou takové lázně, které byly zdrojem šíření kulturních vlivů souvisejících s lázeňstvím. Nominace je společnou aktivitou sedmi zemí, Česko ji koordinuje.

Karlovy Vary se letos chystají na jednu z nejvýznamnějších sezón, souvisejících s výročím 700 let od narození zakladatele města císaře Karla IV. Město, jehož jméno nese, připravilo 6 velkých akcí. Při plánování svého pobytu v Karlových Varech se nezapomeňte informovat, zda se tou dobou něco ve městě nekoná. Nezapomeňte přitom, že nejatraktivnější termíny spojené s konáním akcí se vždy vyprodávají jako první. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktivní výstava „Noc na Karlštejně“, ve dnech 6. – 8. 5. 2016 zahájení lázeňské sezóny, 3. – 4. 6. 2016 Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel ve Varech – hrané prohlídky, 2. – 4. 9. 2016 Dny evropského dědictví, 3. 9. 2016 Příběhy z obory – jak to bylo opravdu. Více o nich je na http://700.karlovyvary.cz/.

Léčebné lázeňské pobyty v Bohemia–lázních probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, umístěných v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Budovy Bohemia-lázní patří k typické lázeňské architektuře Karlových Varů z konce 19. a začátku 20. století.

Zrekonstruovanou a zmodernizovanou budovu sanatoria Kriváň s bezbariérovým přístupem tvoří několik historických budov, vzájemně propojených v jeden celek. Komplex budov sanatoria Kriváň nabízí ubytování v 83 jednolůžkových, 111 dvoulůžkových pokojích a 8 apartmánech v kategorii STANDARD (***). Kriváň se nachází v lázeňském centru Karlových Varů, v těsné blízkosti dvou karlovarských kolonád s minerálními prameny. Hlavní, Mlýnská kolonáda, je vzdálená jen dvě minuty chůze. Sadová kolonáda se nachází přímo proti hlavnímu vchodu sanatoria. Za kolonádou se rozprostírá jeden z městských parků – Dvořákovy sady. Hosté mají možnost využít v rámci lázeňského pobytu širokou nabídku lázeňských a rehabilitačních služeb, včetně vlastního balneoprovozu, který je umístěn v přízemí a prvním patře sanatoria Kriváň. V sanatoriu Kriváň je celkem 8 lázeňských restaurací.

Historická budova hotelu-depandance Slovan se nachází v klidném prostředí Sadové ulice, přibližně 120 m od hlavní budovy sanatoria Kriváň. Hotel Slovan s bezbariérovým přístupem prošel celkovou rekonstrukcí a nabízí kvalitní ubytování i stravování. Hotel Slovan vznikl propojením několika původních domů. V současnosti nabízí ubytování v 16 jednolůžkových, 42 dvoulůžkových pokojích a 4 apartmánech v kategorii STANDARD (***). Lázeňská péče je klientům poskytována v hlavní budově sanatoria Kriváň. Hosté hotelu Slovan mají k dispozici propojené lázeňské restaurace o celkové kapacitě 130 míst.

Hotel-depandance Concordia se nachází přibližně 80 m od hlavní budovy sanatoria Kriváň. Hotel tvoří komplex dvou původních hotelových domů, které byly postaveny na přelomu 19. a 20. století. V nabídce je 26 jednolůžkových, 32 dvoulůžkových pokojů a 1 apartmá v kategorii STANDARD (***). V nabídce je také 1 jednolůžkový pokoj, 7 dvoulůžkových pokojů a 5 dvoupokojových moderních apartmánů s klimatizací a přímým připojením na internet. Léčení i stravování probíhá v sanatoriu Kriváň. Pokoje směrem k městskému parku Dvořákovy sady nabízejí překrásný výhled na zeleň a kolonádu.

Karlovy Vary mají co nabídnout během celého roku a návštěvníci si zde vždy najdou zajímavé akce, podle svých zájmů. Ve Varech jsou stále výstavy v Galerii umění či v Becherově vile, k dispozici jsou i muzea Becherovky, sklárny Moser, Muzeum voskových figurín a výlety do okolí. V případě, že si klienti chtějí udělat delší výlety, k dispozici je jim vlastní cestovní kancelář Kaleidoskop Travel. Prodává i vstupenky na koncerty a to prostřednictvím portálu Infocentra Karlovy Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz.

Blízkost města Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti cestovatelských zážitků. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Drážďany s galerií Starých mistrů, nebo město hudebního skladatele Richarda Wagnera – Bayreuth, kde se snoubí historie s nákupy. Do těchto míst se z Karlových Varů návštěvníci dostanou v průběhu 2 hodin, proto jsou vhodné i na odpolední výlety. Další vyhledávaná místa jsou Praha a lázeňský trojúhelník, Český Krumlov a Mariánské Lázně se svou zpívající fontánou a možností zážitkové večeře v historických prostorách pivovarské restaurace Ve Skále. V blízkosti Karlových Varů je možnost navštívit hrad Loket, zámek Kynžvart nebo zámek Bečov s relikviářem sv. Maura.

Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz.