VYTVOŘEN NOVÝ ČESKÝ REKORD V ODSEKNUTÍ NEJVĚTŠÍ LÁHVE SEKTU

Titul Mistra České republiky z VIII. ročníku Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů (sabrage) zůstává po roce na jižní Moravě v rodinném vinařství PROQIN z Velkých Němčic, když jej obhájil díky efektnímu a bezchybnému odseknutí celkem dvanácti lahví ve finále vinař Kamil Prokeš.

Velké Němčice/Prušánky – Úřadující mistr České republiky se poctivě připravoval a při intenzivním tréninku, který vrcholil celý týden předcházející startu soutěže, otevřel stovky lahví z vlastní produkce, k jejichž „dopíjení“ byli přizváni přátelé a příznivci velkoněmčického vinařství PROQIN.

Cesta k;absolutnímu vítězství soutěže nejlepších sommeliérů a vinařů vedla přes semifinále, kde Kamil předvedl odborný servis sektu a odseknutí láhve sekerou v;sedu bez přidržení. Ve finále se potom utkali celkem čtyři sommelieři – z toho 2 ženy. Vinař z PROQINu předvedl odseknutí sektových lahví nejdříve imbusovým klíčem a pak již pokračoval s;plátem od pily, obruče od sudu a sklenicemi na sekty. Zopakoval také divácky atraktivní sabrage láhve na své vlastní hlavě bez přidržování pomocí bajonetu a dvakrát bez přidržování v sedě. Vrcholem vystoupení opětovného mistra republiky bylo odseknutí patnáctilitrové láhve NABUCHODONOZOR Riesling Sekt dvěma sekyrami. Tento výkon byl také zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů jako největší odseknutá láhev sektu v České republice z;produkce PROQINu.

„Velice si vážím vítězství v;této soutěži a titul Mistr České republiky je pro mne jako vinaře PROQINu velmi cenný, protože naše vinařství se specializuje na klasická šumivá vína vyráběná metodou kvašením v láhvi, která jako jediná jsou vhodná pro slavnostní otevírání šavlí,“ sdělil šťastný mistr v sekání, který porazil nabitou konkurenci soutěžících sommeliérů z Čech, Moravy i Slovenska.

Fotoreportáž a video Sabrage naleznete na: www.proqin.cz/aktuality;

Redakce Gastro&Hotel