K mání je unikátní víno Moët & Chandon z roku 1921

autor: | Bře 19, 2012 | Novinky z Gastronomie

Pražský Bugsy´s Bar již na webových stránkách 1921.cz odpočítává dny do konce aukce Chronologie de Champagne, ve které nabízí unikátní víno Moët Chandon z roku 1921.

Jak k;aukci, jejíž výtěžek bude věnován Nadaci Olgy Havlové na projekt zajišťující důstojné stáří našich seniorů, došlo?

Při jedné z návštěv sklepů v Champagne se podařilo majiteli Bugsy’s baru Václavu Vojíři přesvědčit Chefy de Cave Dom Pérignon Richarda Geoffreyho a Moët Chandon Benoita Goueze, aby “odzátkovali“ vzácné ročníky šampaňského, které do té doby zrály ve sklepích. Tak vznikl světově unikátní projekt Chronologie de Champagne, díky kterému je možné nyní zakoupit v Bugsy’s vybrané ročníky šampaňského. Jediná láhev Moët Chandon z roku 1921, jejíž hodnota se odhaduje na statisíce korun, je nabídnuta v tiché dražbě „obálkovou metodou“. Schránka na obálky je umístěna v;Bugsy´s baru. K projektu vznikla i kniha v limitované edici, obdrží ji hosté, kteří si v;Bugsy´s zakoupí láhev Moët Chandon. Autorem knihy je česká barmanská legenda Alexandr Mikšovic.

Šampaňské Moët Chandon Grand Vintage Collection 1921, které je dvacáté třetí ročníkové víno v pořadí tohoto šampaňského domu, je považováno za nejlepší vintage 20. století v Evropě. Výrazná chuť ovoce přetrvává i přes věk tohoto vína, koncentrovaná, ale stále vibrující, doplněná příchutí nugátu a moka.