Světoznámý kuchař a mediální hvězda Jamie Oliver otevře na vídeňském letišti tři podniky – dvě restaurace a jeden bar. Vídeňské letiště se tak stane prvním místem v Rakousku, kde bude možné ochutnat jídlo od Jamieho Olivera. Slavný Brit letos otevře i svůj první podnik v Německu.

Jamie expanduje se svými restauracemi

Jamie Oliver je jedním z nějznámějších kuchařů na světě, kterého známe hlavně díky televiznímu kuchařskému pořadu “V kuchyni šéfkuchaře” (Jamie’s Kitchen). Jamie Oliver sklízí celosvětově úspěch ale i za své restaurace, které nalezneme nejen ve Velké Británii, ale např. i v Austrálii, Kanadě, Spojených arabských emirátech či Rusku. Další zemí, v které Jamie Oliver otevře svůj podnik, je Rakousko, přesněji řečeno vídeňské letiště. Na Terminálu č. 3, z kterého je odbaveno více jak 60 procent všech pasažérů, vzniknou hned tři podniky – dvě restaurace a jeden bar. Plocha, na které se budou rozprostírat nové podniky Jamieho Olivera, má dosahovat více jak 800 m2.

Na vídeňském letišti otevře Jamie Oliver hned tři podniky

První restaurací, která by měla být uvedena v provoz už v květnu 2017, bude “Jamie’s Deli”, restaurace, která bude nabízet pokrmy “s sebou”. Na “menu” naleznou zákazníci např. plněnou focacciu či další italské speciality. V prosinci 2017 bude otevřena restaurace “Jamie’s Italian”, která nabídne prvotřídní středomořskou kuchyni i obsluhu. Koncept restaurace “Jamie’s Italian” existuje celosvětově ve více jak 60 podnicích a slaví obrovské úspěchy. První pobočka “Jamie’s Italian” vznikne 2017 i v Německu. Třetím podnikem, na který se na vídeňském letišti můžeme těšit, je bar, jehož jméno ještě není známé. Bar bude k dispozici až v polovině roku 2018 a nabídne vedle široké nabídky koktejlů i menší pokrmy. Ke koupi zde budou kuchařky a další gastronomické pomůcky značky Jamie Oliver.

V současné době nalezneme restaurace Jamieho Olivera na letišti v Gatwicku a Oslu a nově vznikne letos restaurace ve formě “take-away” i na letišti v Düsseldorfu.

Foto: Jamie Oliver (c) Flughafen Wien

Zdroj:  www.eurocommpr.cz