Světový lídr v oblasti technologií pro tepelnou úpravu surovin v komerčních kuchyních vyrobil miliontý konvektomat. A než jej nainstalují v pivnici Hofbräuhaus v Mnichově, vysílá jej společnost na cestu kolem světa.

Jde o docela běžný konvektomat řady SelfCookingCenter®, jichž z výrobních hal společnosti Rational v německém Landsbergu vypravují stovky denně. Existuje však jediný konvektomat, který si v historii společnosti zaslouží speciální zmínku, protože jde o miliontou jednotku. „Pro společnost Rational je to významný milník,“ vysvětluje Peter Wiedemann, ředitel technického oddělení společnosti Rational AG. Když v roce 1973 Siegfried Meister společnost zakládal, nikdo si nedokázal ani představit, jak úspěšná za tak krátkou dobu bude. První konvektomat byl vyroben sotva tři roky po založení společnosti a od té doby se tato technologie stále zdokonaluje. Dnes se za jeden den v zařízeních společnosti Rational připraví po celém světě více než 130 milionů jídel.

Konvektomat vyráží na cestu kolem světa

Tajemstvím úspěchu společnosti Rational je orientace na zákazníka a úzká specializace. Zaměstnanci závodu v Landsbergu se již úplně od začátku zaměřují na to, aby lidem pracujícím v komerčních kuchyních na celém světě nabízeli co největší možný přínos. „A přesně s těmi lidmi nyní slavíme tento milník,“ říká Peter Stadelmann, předseda představenstva. A tak bylo rozhodnuto, že miliontý konvektomat bude vyslán na cestu kolem světa, kde se bude vystavovat na významných veletrzích. Milionté vyrobené zařízení lze snadno identifikovat podle označení „1 000 000“ uvedeného na zlatém otočném knoflíku a přizpůsobeném ovládacím panelu. „Tento konvektomat SelfCookingCenter® posléze zamíří do pivnice Hofbräuhaus,“ vysvětluje Stadelmann, „proto umístíme logo tohoto mnichovského podniku na jasně viditelné místo.“ Zařízení SelfCookingCenter se do Německa vrátí přibližně koncem října a bude nainstalováno v pivnici Hofbräuhaus.

Podnikatelé (jak sebe sami zaměstnanci společnosti Rational vnímají) pracující pro tuto společnost v tom však nevidí důvod k odpočinku. Právě naopak. „Víme o čtyřech milionech komerčních kuchyní na celém světě, jež naše technologie využívají ke svému prospěchu. To je číslo, které nás dále motivuje,“ říká Markus Paschmann, ředitel oddělení prodeje a marketingu, a dodává: „Přestože procentuální poměr kuchyní s jednotkami společnosti Rational neustále roste, stále existuje mnoho potenciálních zákazníků, jež bychom chtěli oslovit a inspirovat výhodami, které nabízíme.“

Facebook http://facebook.com/RATIONAL.AG
Twitter http://twitter.com/RATIONAL_AG
Youtube http://www.youtube.com/user/RATIONALAG

Text a foto: Rational-on-line.com