Sluníčko svítí, pikniková sezona je v plném proudu a zůstávat doma je hřích. Sbalte nějaké jídlo, nezapomeňte na sekt, zvedněte své nejmilejší z gauče a kochejte se přírodou tím nepříjemnějším způsobem. Tedy piknikem u lesa, v parku, u rybníka nebo všude tam, kde se vám líbí. Pokud to nebude zelený pruh oddělující dvě poloviny dálnice, máte skoro stoprocentní jistotu úspěchu.

Základem vydařeného pikniku je mít, co do žaludku. I když to nutně neznamená, že musíte trávit půl dne u plotny, balíčkem brambůrků a chlebem s paštikou ale moc neoslníte. Poradíme vám, co zabalit, abyste potěšili své blízké, a zároveň vás to nebude stát moc času ani námahy.

Sexy jídlo pro sexy protějšek

Pokud vyrážíte na piknik jen s partnerem, zvolte jednoduchá, skladná jídla, která se dají dobře jíst venku bez stolu, příborů a talířů. Zkuste upéct třeba slaný koláč nebo slané listové šneky plněné špenátem, šunkou, sýrem, zeleninou a dalšími ingrediencemi. Nakrájejte zeleninu a nezapomeňte na ovoce. Využijte toho, že už se v supermarketech objevují jahody za příznivé ceny. K nim samozřejmě nesmí chybět Bohemia Sekt, který je skvěle doplní.  „Nejvíce si vychutnáte jahody s polosuchým sektem, díky jeho zbytkovému cukru dochází doslova k chuťové harmonii. V kombinaci se suchým šumivým vínem je někdy lepší sejmout jahodu ze sklenky, lehce navlhčit v sektu a ponořit ji do cukru,“ radí sommelier společnosti BOHEMIA SEKT Tomáš Brůha. Pokud si užíváte piknik v páru, vyzkoušejte sekt a jahodu doplnit kvalitní hořkou čokoládou. Podle sexuologa Jaroslava Zvěřiny funguje tato svádivá kombinace i jako účinné afrodiziakum.

Umíte si představit větší slast než sedět či ležet na dece, nechat se nahřívat slunečními paprsky, pojídat jahody přímo z partnerovy dlaně a zapíjet je šumivým vínem? „Pokud máte raději spíše tichá vína, vyzkoušejte Víno Mikulov Motýl, který se skvěle hodí k romantickým chvilkám ve dvou. V létě vás nejvíce osvěží Ryzlink vlašský, který ideálně doplníte vyzrálými sýry,“ doplňuje Tomáš Brůha.

Pro děti víc roztomilosti

Berete s sebou na piknik děti? Uberte romantiky a přidejte na hravosti. Jahody můžete například vydlabat kávovou lžičkou a svrchu je naplnit čokoládou, listové těsto upravte do tvaru opravdových šneků a servírujte pití se slámkou. Když s sebou vezmete i nějaké hry na zabavení ratolestí, zbude vám čas i na sekt. Toho se vzdávat nemusíte. Stačí děti naučit plést věnečky či stavět domky z přírodních materiálů a ony už se zabaví. Řídíte nebo sportujte? Nevěšte hlavu, jemné perlení oblíbeného nápoje s jahodami si můžete vychutnat i tak. Sáhněte však po tom nealkoholickém.

Synonymum pro pohodu na dece. Velká parta = hodně zábavy

Plánujete pohoštění venku na dece pro víc lidí? Kupte sektů raději víc. Můžete kombinovat různé druhy a piknik na dece tak pojmout jako malou degustaci. „Kromě oblíbeného „demíčka“ tak můžete vyzkoušet i méně známé sekty, jako je Chateau Radyně, který patří do kategorie extra brut a nejvíce vám zachutná s aromatickými sýry. Dezerty zase doplňte krásně smyslným červeným Bohemia Sektem – věřte, že vám tato exploze chutí doslova učaruje,“ říká Tomáš Brůha.

Vyzkoušet můžete i jednoduchý osvěžující míchaný drink Hugo. Do skleničky vložte kostky ledu, zalijete sektem, přidejte bezový sirup a trochu vymačkané limetky. A na závěr ozdobíte mátou.

Piknik je poměrně nenáročná akce, za kterou nasbíráte spoustu bodů – u partnera, dětí i přátel. A přitom stačí tak málo. Jen vzít deku, své milé, dobré jídlo a pití a obsadit oblíbené místo v okolí.