Jak chutná film, zjistí diváci během večerů Cinema Cuisine – zbrusu nového kulinářského pop-up konceptu kin Bio Oko a Aero

Spřátelená pražská artová kina Bio Oko a Aero ve spolupráci s filmařem a milovníkem dobrého jídla Viktorem Vokjanem připravila zbrusu nový unikátní pop-up koncept Cinema Cuisine, který vždy na jeden večer propojí kulinářské umění s uměním filmu. Jak chutná film, v tomto případě Cizí oběd, zjistí diváci na první edici cyklu Cinema Cuisine, která proběhne v úterý 28. ledna od 19 hodin v Biu Oko na Letné.

Cinema Cuisine – chutě a vůně filmu na talíři

Neznámé místo nebo dopředu utajené menu, to vše se skrývá pod pojmem pop-up restaurace. Bio Oko a Aero nyní představují nový přístup k tomuto konceptu. Rozhodli se propojit pop-up restauraci na neobvyklém místě přímo s konkrétním filmem a zhmotnit vůně a chutě ze stříbrného plátna v následující vícechodové večeři servírované přímo ve foyer kina.

Přesná podoba menu a selekce vín, párovaných someliérem přímo ke zvoleným pokrmům, zůstane do poslední chvíle skryta. Skladba menu i výběr vín, včetně neobvyklého oranžového vína, budou na místě doprovozeny odborným komentářem. Chuťové buňky hostů si však přijdou na své už před projekcí, kdy bude podáván první předkrm a welcome drink.

Kino a foyer bude v tento výjimečný večer speciálně vyzdobeno a uzavřeno pouze pro návštěvníky této mimořádné události. Ojedinělá souhra předních pražských šéfkuchařů a dramaturga kina vám umožní zažít film opravdu všemi smysly. Tématu večera, které bude vždy určeno výběrem filmu, bude uzpůsobeno nejen menu, ale také tematická dekorace kina a speciální doprovodný program s překvapením.

Netradiční filmová večeře v režii šéfkuchařky Sofie Smith

První vydání Cinema Cuisine 28. ledna bude věnováno nejvhodnějšímu kandidátovi – filmu Cizí oběd, který bude v tento večer uveden v exkluzivní předpremiéře. Přípravy následující tematické a předem utajené večeře se ujme renomovaná pražská šéfkuchařka Sofia Smith. Britská šéfkuchařka již před mnoha lety zakotvila v Praze a má nemalý podíl na rozvoji gastronomie v hlavním městě. Po zkušenostech v mnoha restauracích (Le Patio, Angel Restaurant), se nyní věnuje vlastnímu podnikání v oblasti gastronomických eventů a poradenství. Působí také jako vedoucí lektorka ve škole vaření Cocina Rivero. Speciální menu pod vedením Sofie Smith (www.sofia-smith.com) připraví restaurace The Sexy Curry Company (www.thesexycurrycompany.com).

Více informací o projektu Cinema Cuisine: www.cinemacuisine.cz

Trailer k Cinema Cuisine, vol. 1: http://vimeo.com/84525182

Večeře na přání i bez masa a projekce s anglickými titulky

První večer Cinema Cuisine bude „vegetarian & English friendly“. To znamená, že projekce filmu Cizí oběd bude opatřena anglickými titulky a na přání hosté dostanou menu bez masa. Informaci o bezmasém menu je nutné nahlásit předem na pokladně při koupi vstupenek. Při nákupu vstupenek online na www.biooko.net je nutné o vegetariánské menu zažádat na cinemacuisine@gmail.com.

Cizí oběd – film o lásce, o jídle a lásce k jídlu

Film Cizí oběd vznikl v Indii, nikoli však v bollywoodské produkci, ale v koprodukci s Německem a Francií. Hraný debut talentovaného indického tvůrce Riteshe Batry nabízí správnými ingrediencemi „ochucený“ příběh zatoulaného oběda, který propojí půvabnou a v manželství strádající Ilu s posmutnělým Saajanem, jemuž penze právě klepe na dveře. Film byl ve světové premiéře uveden loni na jaře na festivalu v Cannes a stejně jako později na festivalu v Karlových Varech si získal zejména srdce diváků. Chválou nešetřila ani zahraniční média: „Chytrá a vkusná love story odehrávající se v ulicích Bombaje. Cizí oběd je nečekaně aromatický a okouzlující filmový debut režiséra Riteshe Batry.“ (Screen Daily)

Po exkluzivní předpremiéře v rámci večera Cinema Cuisine v Biu Oko bude film 30. ledna uveden do běžné kinodistribuce distribuční společností Aerofilms.

Více informací o filmu Cizí oběd: www.aerofilms.cz/ciziobed

Redakce Gastro&Hotel