V září otevře v Praze svůj první hotel mimo Irsko a Velkou Británii přední irský hotelový řetězec Jurys Inns. Stane se tak navzdory současné ekonomické krizi, která do značné míry postihla právě stavební průmysl a cestovní ruch. V souvislosti se svým otevřením vytvoří hotel 60 pracovních příležitostí. Svým hostům nabídne více než 200 komfortních pokojů, restauraci, bar a kavárnu.

Společnost Jurys Inns investovala do svého prvního hotelu mimo Irsko a Velkou Británii 25 milionů Eur. Svým hostům nabídne 214 komfortně vybavených pokojů, dvě konferenční místnosti, restauraci, bar a kavárnu. K dispozici bude také podzemní parkoviště se 40ti parkovacími místy. Všechny pokoje budou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, připojením na internet, trezorem, mini lednicí, kávovarem a satelitní LCD televizorem. Hostům bude k dispozici také posilovna a čistírna. Ve všech veřejných prostorech bude možné bezplatné WIFI připojení k internetu.

Kromě klasicky řešených pokojů nabídne Jurys Inn bezbariérové pokoje pro tělesně postižené hosty. Tyto místnosti budou mít snížené postele, širší dveře, více volného prostoru a koupelnu uzpůsobenou potřebám vozíčkářů.

Nový čtyřhvězdičkový hotel je situován na atraktivním a frekventovaném místě v ulici Sokolovská, přímo u stanice metra Florenc, tedy pouhých pět minut chůze od historického centra města. Celková rozloha hotelu je 15 000 m2. Cena dvoulůžkového pokoje se bude pohybovat od 2 314,- Kč za noc. Restaurace nabídne kvalitní menu místní i mezinárodní kuchyně za příznivé ceny. V nabídce celodenní kavárny a stylového baru s jedinečnou přátelskou atmosférou budou nejrůznější alkoholické i nealkoholické nápoje a rovněž jídelní menu.

Pražský Jurys Inn se zaměří jak na firemní klientelu, tak na turisty. Ti však podle očekávání vedení hotelu budou převažovat. Obecně jsou cílovou skupinou Jurys Inn především zákazníci, kteří se snaží co nejvíce zhodnotit své investice do cestování a ubytování. Proto je dlouhodobou strategií hotelu nabízet kvalitní služby prémiové úrovně za přijatelné ceny. John Brennan, CEO společnosti Jurys Inn, k tomu říká: „Naše pozice na trhu vychází ze schopnosti zaujmout cenově orientovanou firemní klientelu, která prozatím využívá služeb drahých čtyř a pěti hvězdičkových hotelů. Ještě významnější skupinou jsou pro nás lidé přicházející do našich hotelů, aby zde příjemně strávili svůj volný čas. Ti stále očekávají vysokou úroveň a jistou míru pohostinnosti, nechtějí však uniformní hotel postrádající osobní přístup.“

S otevřením nového hotelu jsou spojené také nové pracovní příležitosti, které společnost Jurys Inn v Praze nabídne. Půjde o 60 pracovních míst na různých pozicích, od managementu hotelu až po klientský servis. Hotelový řetězec by rovněž rád navázal spolupráci s místními organizacemi a dobročinnými spolky za účelem podpory rozvoje osmé městské části a bezprostředního okolí hotelu. “Jsme velmi šťastni, že můžeme náš první hotel otevřít právě v Praze – v srdci kontinentální Evropy. Chtěli bychom být prospěšní místu, na kterém působíme, proto budeme úzce spolupracovat s místními organizacemi na rozvoji naší městské části a využívat talentu a schopností místních lidí,“ říká John Brennan.