Investiční fond Wine Management, zaměřený na investice do vína a whisky, zveřejnil své výsledky za 1. pololetí roku 2019.


Investiční fond Wine Management byl založen v roce 2018 a zaměřuje se na nákup aktiv s předpokladem nadprůměrného zhodnocení v oblasti vín a destilátů. Za 1. pololetí roku 2019 dosáhl výnosu 4,57 %. Hodnota aktiv k 31. 3. 2019 je 112 milionů korun a společnost plánuje další růst sortimentu i výtěžnosti. Díky neustávajícímu vývoji si investiční fond pořídil do svého portfolia na jaře letošního roku jedinečnou 50letou skotskou whisky The Glenlivet, které bylo po celém světě nabídnuto k prodeji pouhých 150 lahví.
„Naším dlouhodobým cílem je zajistit investorům zhodnocení jejich investic na úrovni 4–10 % ročně. Fondu se tak již první rok jeho činnosti daří plnit cíle dlouhodobé strategie a do budoucna očekáváme další růst,“ komentuje výsledky Martin Kovář, zakladatel fondu Wine Management.
Wine Management
Wine Management SICAV a.s. je fond kvalifikovaných investorů s licencí od České národní banky, který v loňském roce založili Martin Nejedlý a Martin Kovář. Fond umožňuje movité klientele efektivně spoluvlastnit portfolio sestavené z investičních vín, destilátů, vinic, vinařství a palíren. Jde o spojení radosti z poznávání ušlechtilých alkoholických nápojů a dlouhodobého uchovávání hodnoty. Portfolio investičního fondu dnes čítá na 15 800 investičních lahví, v horizontu následujících 5 let má Wine Management v plánu zakoupit vlastní vinařství ve střední Evropě. www.winemanagement.cz