BRAMBOROVÉ TAŠTIČKY PLNĚNÉ HŘÍBKY podávané s červeným zelím dušeným s červenou řepou

SUROVINY NA 4 PORCE:
Bramborové těsto
0,21kg vařené brambory
1ks vejce
0,1kg hrubá mouka
sůl

Vařené brambory smícháme s vejcem, moukou a solí. Vytvoříme těsto, které rozválíme a vyrábíme malé taštičky, které plníme směsí z hub.

Houbová směs

0,1kg čerstvé houby

0,1kg žampiony

0,04kg pórek

0,1l smetana

0,06kg sýr eidam

sůl

0,04kg mouka hladká

0,1l olej

Směsí z hub, 1/2 pórku a sýru naplníme taštičky z bramborového těsta, které vaříme ve vroucí osolené vodě cca 10 minut. Ze smetany, žampionů a 2/2 pórku připravíme omáčku, kterou podáváme s taštičkami.

Červené zelí dušené

0,8kg červené zelí

0,06kg špek

sůl, kmín, ocet dle chuti

0,06l olej

cukr krupice

0,07kg mouka hladká

0,12kg cibule

Zelí očistíme, zbavíme košťálu a nakrájíme na jemné nudličky. Osolíme, přidáme cukr, kmín, ocet a dusíme do měkka. Na pánvi si osmažíme špek nakrájený na kostičky, cibuli a po chvíli zasypeme moukou. Vyrobíme si jíšku, kterou zahustíme zelí a necháme povařit cca 30 minut.

VEPŘOVÁ PANENKA PEČENÁ VE SLANINĚ podávaná se smetanovo – houbovou omáčkou a žemlovým knedlíkem

SUROVINY NA 4 PORCE:
Vepřová panenka
0,6kg vepřová panenka
0,12kg anglická slanina
0,04kg máslo
pepř bílý
sůl
0,1l olivový olej
0,4kg žampiony
0,16kg čerstvé houby
0,16l smetana

Vepřovou panenku očistíme, nakrájíme na menší špalky, osolíme, opepříme a zabalíme do slaniny. Opečeme na tuku do zlatova ze všech stran a vložíme na 5 minut do rozehřáté trouby na 180°C. Do výpeku, který nám vznikl na pánvi, vložíme houby a žampiony nakrájené na plátky. Osolíme, opepříme, zalijeme smetanou a necháme projít varem. Maso servírujeme na omáčku a jako přílohu podáváme žemlový knedlík.

Žemlové knedlíky

0,13kg hrubá mouka

sůl

2ks vejce

0,3l mléko

0,1kg máslo

pepř bílý

petrželová nať

2 housky

Housky nakrájíme na kostky, zalijeme mlékem, rozpuštěným máslem a přidáme žloutky. Petrželovou nať nasekáme nadrobno a přidáme do směsi. Vše osolíme a opepříme. Z bílků ušleháme sníh, přidáme mouku a společně s první částí těsta smícháme a vytvoříme šišky. Ty pak vaříme ve vodní lázni cca 15 minut.