Prestižní motocyklový závod Grand Prix České republiky 2014 zvedl průměrné ceny hotelového ubytování v Brně až o 143 %. Zatímco týden před závodem zaplatí návštěvník Brna za dvoulůžkový pokoj v průměru

1 493 Kč za noc, tak v průběhu závodu od 15. 8. do 17. 8 se průměrné výdaje na ubytování vyšplhají až na 3 621 Kč za noc. Vyplývá to z průzkumu hotelového vyhledávače trivago.cz.

Motocyklový závod Grand Prix České republiky zvedá náklady na hotelové ubytování v Brně pravidelně na více než dvojnásobek. Zatímco v loňském roce se ceny v době Grand Prix oproti předchozímu víkendu zvedly o 122 %, letošní nárůst dosáhl hodnot až 143 %. Svého vrcholu pak ceny dosahují v sobotu 16. 8., kdy motocykloví nadšenci za dvoulůžkový pokoj zaplatí v průměru až 4 422 Kč.

Příznivci motocyklových závodů by si navíc měli pospíšit s rezervací svého ubytování v Brně, jelikož dostupnost hotelů razantně klesá. Podle statistik vyhledávače hotelů trivago.cz je 85 % hotelů v Brně již plně obsazeno. V porovnání s předchozím víkendem se tak dostupnost hotelů snížila až o 80 %.

Tento motocyklový svátek do Brna každoročně přiláká okolo 200 tisíc návštěvníků z celého světa. Největší zájem o hotelové ubytování v Brně však projevili naši sousedé z Rakouska, Polska a Německa, dále pak Italové a Slovinci. Naopak zájem Čechů o ubytování v Brně v době závodu výrazně polevil.

Grand Prix České republiky je prestižní motocyklový závod, který je součástí mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP). Závod se pravidelně koná na Masarykově okruhu v Brně a to již od roku 1965. Za tuto dobu se na Masarykově okruhu vystřídaly legendy, jako je Valentino Rossi, Loris Capiross, Kevin Schwantz či Wayne Rainey. Diváci se letos mohou těšit na závody v kubaturách 150 ccm, 250 ccm a v královské kubatuře 500 ccm. Právě v této královské kubatuře nastoupí již potřetí i brněnský rodák Karel Abraham.