Hotely se na hodinu ponořily do tmy – Asociace hotelů a restaurací se tak připojila k celosvětové akci Hodina Země

autor: | Dub 2, 2012 | Novinky z Gastronomie

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) se připojila prostřednictvím svých členů ke kampani Hodina Země 2012. Jedná se o celosvětový happening propojující obce, firmy a jedince, kteří berou vážně své závazky vůči životnímu prostředí.

Happening proběhl symbolickým hodinovým zhasnutím světel v sobotu 31. března 2012 od 20.30 do 21.30 místního času. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – byl signálem, že firma věnuje pozornost ochraně životního prostředí. Hotely po celé České republice zapojily do kampaně také své hosty, pro které připravily na tuto dobu zajímavé akce. V;letošním roce se zapojilo několik renomovaných mezinárodních řetězců, samostatných hotelů, včetně;společnosti OREA Hotels, provozující více než dvacet ubytovacích zařízení po celé republice.

Prezident AHR ČR, Václav Stárek k;této akci uvedl: „Udržitelnost životního prostředí je jedním z;významných pilířů rozvoje cestovního ruchu. Jsme rádi, že hoteliéři touto cestou zapojili do projektu také své hosty a tím přispěli k;dalšímu šíření myšlenky šetrného přístupu k;životnímu prostředí i za hranicemi naší země. Bezpečnost hostů během celé hodinové akce byla samozřejmě prvořadou prioritou a byla to také zajímavá příležitost pro hosty, na chvíli se zastavit a zamyslet se nad životními hodnotami.“;