V rámci partnerství společnosti Hilton se sociální organizací South Pole s cílem kompenzovat uhlíkovou stopu meetingů a eventů začaly hotely Hilton Prague a Hilton Prague Old Town také nabízet pořádání akcí s nulovou uhlíkovou stopou.

Tato iniciativa je součástí stávajícího úsilí společnosti Hilton o poskytování řešení s nízkým dopadem na životní prostředí a podpoří cíle programu společnosti Hilton  „Travel with Purpose“ snížit svou ekologickou stopu na polovinu a zdvojnásobit sociální dopad do roku 2030.

Přibližně 60 hotelů v Evropě, na Středním východě a v Africe nyní nabízí kompenzaci uhlíkové stopy meetingů a akcí bez dodatečných nákladů pro klienta.

Michael Specking, generální ředitel hotelu Hilton Prague, řekl: „Naši zákazníci se zaměřují na udržitelnost a hledají způsoby, jak dále snižovat svou ekologickou stopu. Nabídka akcí s nulovou uhlíkovou stopou bez dodatečných nákladů pro klienta podporuje náš závazek omezit dopad na životní prostředí a dosáhnout tak oboustranně výhodného řešení jak pro naše klienty, tak pro nás.“

Stopa všech meetingů a akcí s deseti a více delegáty bude kompenzována uhlíkovými kredity. Kredity budou přiděleny na řadu projektů, které podporují cíle programu společnosti Hilton „Travel with Purpose“ do roku 2030. Jedná se např. o projekty opravy a údržby vrtů ve Rwandě s cílem zlepšit přístup k bezpečným vodním zdrojům, výstavbu geotermální elektrárny v Turecku pro výrobu čisté energie bez emisí a rozvoj a údržbu větrných farem v Indii a USA.

Společnost Hilton využije svůj oceňovaný systém měření „LightStay“ k odhadu spotřeby energie, vody, uhlíku a odpadu každé akce.

Nástroj „LightStay Meeting Impact Calculator“ nabízí zákazníkům možnost vidět odhadovanou uhlíkovou stopu jejich akce pomocí specifických dat z hotelového systému. Kromě dostupných opatření pro podniky ke snížení odpadu a spotřeby energie při firemních akcích budou uhlíkové kredity zakoupeny od organizace South Pole ke kompenzaci zbývajícího dopadu na životní prostředí.

S vědomím, že podniky budou i nadále po určitou dobu kombinovat akce s osobní a virtuální přítomností účastníků, zejména proto, že se neustále mění omezení, Hilton Prague a Hilton Prague Old Town nadále nabízejí hybridní řešení „EventReady“. Tento produkt umožňuje firmám pořádat bezpečné hybridní schůzky z více míst najednou.

 

Hilton Prague, Pobřežní 1, Praha 8, 186 00.
Rezervujte na webových stránkách prague.hilton.com nebo telefonicky na 224 841 111.

Hilton Prague Old Town, V Celnici 7, Praha1, 110 00.
Rezervujte na webových stránkách prague-oldtown.hilton.com nebo telefonicky na 221 822 000.

Pro vice informací o Hilton Hotels & Resorts, navštivte newsroom.hilton.com.