Hotelu Comsa Brno Palace setrvale roste návštěvnost

autor: | Čvc 4, 2011 | Novinky z Gastronomie

V;červnu uplynuly dva roky od otevření luxusního brněnského hotelu Comsa Brno Palace na Šilingrově náměstí. Hotel kategorie **** superior v;prvních pěti měsících roku 2011 zaznamenal meziroční nárůst obsazenosti i celkových příjmů, což potvrzuje, že zájem o ubytování i další služby v;tomto hotelu setrvale roste.

„Prvních pět měsíců letošního roku obsazenost hotelu roste a navazuje na úspěšnou druhou polovinu loňského roku. Meziroční nárůst je řádově v;desítkách procent,“ uvedl ředitel hotelu Martin Benada.

Například oproti první pěti měsícům roku 2010 se letos ve stejném období obsazenost zvedla o 45 % a celkové příjmy za prvních pět měsíců meziročně vzrostly o 50 %.

„Jsem potěšený tím, že náš hotel při své návštěvě města Brna vyhledávají významné osobnosti politického, společenského a kulturního života, a to nejen českého. Letos nás svou návštěvou poctili mimo jiné zpěváci Bobby McFerrin, Lou Bega nebo Sandra, český prezident Václav Klaus, starosta města Vídně Michael Häupl, velvyslanec Spojených států amerických v;České republice Norman Eisen, ministři vlády České republiky a mnoho jiných významných osobností – v neposlední řadě také zástupci města Brna a Jihomoravského kraje,“ jmenoval několik význačných hostů ředitel Benada.

Ve druhém pololetí roku 2011 očekává ředitel hotelu Comsa , že návštěvnost oproti;první polovině roku ještě poroste. Toto tvrzení opírá jak o již obdržené rezervace, tak i o vlastní zkušenost z;předchozích let. „Našimi nejúspěšnějšími měsíci v;loňském roce byly září, říjen a listopad. Věřím, že v;podobném duchu budeme pokračovat i letos,“ dodal Benada.

Historická budova Městského dvora na Šilingrově náměstí, ve které se hotel nachází, byla postavena v;letech 1852–1855, původně jako činžovní dům. V;sedmdesátých letech devatenáctého století zde přednášel zakladatel genetiky Johann Gregor Mendel, od třicátých do konce padesátých let dvacátého století v;budově sídlilo Muzeum města Brna. Budova byla také sídlem československých bezpečnostních složek a později stomatologů.

Město Brno chátrající budovu prodalo společnosti Comsa. Rekonstrukce trvala 30 měsíců, stála 650 milionů korun a jejím výsledkem je nový, nejkrásnější hotel v;Brně. Součástí hotelu je i Restaurant Palazzo, v;němž vaří zkušený a uznávaný novozélandský šéfkuchař Liam Claringbold. Palazzo označil za nejlepší brněnskou restauraci například šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Španělská společnost Comsa budovu původně rekonstruovala pro hotelový řetězec Barceló, který se, ale v;poslední chvíli rozhodl hotel nepřevzít. Stavební a developerská společnost Comsa se rozhodla provozovat hotel pod svým jménem a v;rekordně krátkém čase sestavila tým, který hotel v;červnu 2009 otevřel a stará o jeho chod dodnes. Město Brno touto zahraniční investicí získalo novou atraktivní možnost kvalitního ubytování, konferenčních prostor a další kvalitní restauraci.