Hotelstars Union zasedání v Zurichu

autor: | Říj 30, 2013 | Novinky z Gastronomie

Začátkem září se konalo ve švýcarském Zurichu jednání Hotelstars Union.

Protože Česká republika, jako zástupce jedné z členských zemí Hotelstars Union, bude od 1. ledna příštího roku přebírat vedení sekretariátu celé skupiny Hotelstars , přípravy na převzetí začaly už nyní.

Velmi důležitou součástí meetingu bylo představení a vyhodnocení výsledků celoevropského průzkumu, který probíhal na jaře tohoto roku a o kterém jsme vás nejednou informovali. Z průzkumu byla získána zajímavá data o spokojenosti hotelových hostů. Kritéria byla rozdělena na 3 skupiny, tzv. „musthave“ – kritéria, která v dané kategorii hotelu host očekává, a která zařízení musí splňovat za každou cenu. Dále jsou to kritéria „shouldhave“, která jsou pro zařízení doporučující a která ovlivňují následnou spokojenost hostů. Poslední skupinou jsou tzv. „attractors“, kde v podstatě není 100% nutné toto kritérium splňovat, ale jsou to tzv. body nad rámec, které mohou být determinačními prvky, jež zásadně hosta ovlivňují při výběru zařízení.

S detailními výsledky průzkumu vás po jejich zpracování budeme informovat.

Se získanými informacemi se bude dále pracovat při sestavování metodiky a katalogu kritérií na období roku 2015-2019. Celkové procento změn v nové metodice ale bude maximálně 10%, aby se zachovala kontinuita a kvalita certifikace.