Vyhlášený BeBop Bar hotelu Alcron přináší na pražskou barovou scénu v období od dubna do července zpestření v podobě Champagne Pop Up baru 8ubbles. BeBop Bar je proslulý svými kreativními a zábavnými koktejly a ukrývá i utajený bar pro velmi omezený počet hostů – najdeme tu totiž jen osm barových stoliček. Právě tento bar se od tohoto týdne promění v jedinečné degustační místo těch nejlepších druhů šumivých a tichých vín z nejrůznějších koutů Evropy.  

Champagne Pop Up bar 8ubbles bude otevřen vždy od středy do soboty od 16 hodin do půlnoci.  Díky spolupráci s několika vybranými dodavateli vín, kteří se budou střídat ve dvou až třítýdenních intervalech, bude možnost ochutnat širokou škálu vín, a to i po skleničce, jak z klasických domů, tak i od menších producentů.

Jeho skvělá poloha jen kousek od Václavského náměstí a naproti Lucerně nabízí jak Pražanům, tak návštěvníkům hlavního města, příjemně večer zahájit, anebo naopak ho zakončit se skleničkou vynikajícího vína právě zde. Návštěvu pop up baru si užijí jak dvojice či skupinky plánující kino, divadlo či další program v metropoli, tak účastníci obchodních jednání, kteří preferují uzavřený prostor s neformální atmosférou. Prostor je také vhodný pro pořádání menších soukromých akcí či oslav. Hostům budou k dispozici zkušení someliéři, kteří vyhoví každému přání podle osobních preferencí nebo oblíbeného regionu a připraví i ochutnávky pro skupinky zcela na míru.

Jako první se představí šumivá vína od společnosti Advivum, předního dovozce francouzských vín do České republiky. Návštěvníci baru budou moci ochutnat šampaňské od vyhlášených domů Billecart Salmon a Henriot doplněné o dva vynikající crémanty: Domaine Rolet Crémant pochází z departamentu Jura a Francois Chidaint z regionu Loire.

V dalších týdnech a měsících budou v Champagne Pop Up baru 8ubbles prezentovat svá vína společnosti GOOD WINE LOVERS, BEST WINE DISTRIBUTION, VINOVINOVINO či TERROIRS CHAMPAGNE-MILOŠ DANIHELKA. Z nabídky VINOVINOVINO si hosté budou moci dopřát šampaňské od věhlasných výrobců jako je rodinné vinařství Chartogne Taillet a jejich Chartogne Taillet Cuvée Saint Anne.  Přední odborník na šampaňské, Miloš Danihelka z TERROIRS CHAMPAGNE, do pražského baru dodá láhve značky Dhondt Grellet, Augustin nebo Pierre Paillard. TERROIRS CHAMPAGNE se specializuje na „pěstitelská šampaňská vína“, tedy vína vyprodukovaná výhradně z šetrně vypěstovaných hroznů, v souladu s přírodními postupy a na vlastních vinicích jednotlivých domů. Vinný lístek pak doplní další ikonické domy od GOOD WINE LOVERS a BEST WINE DISTRIBUTION, mezi které patří Pol Couron, Henri Giraud nebo Forget Brimont.

Naše nabídka šumivých vín po skleničce je vskutku pestrá, rádi bychom naše hosty seznámili s co nejširším výběrem a umožnili jim vyzkoušet různé chuťové profily jednotlivých domů, tak aby si každý našel to svoje nejoblíbenější,“ vysvětlil Tomáš Vostradovský, someliér Champagne Pop Up baru 8ubbles.

 Nabídku šampaňského a šumivých vín od těchto společností doplní i výběr vzácných a raritních vín samotného hotelu. Milovníci těch nejkvalitnějších vín si budou moci vychutnat archivní ročníky Dom Perignon, Krug Clos du Mesnil, Goissot Clos de Goisses či Ulysse Collin Les Pierieres nebo ikonická vína z Bordeuax, Burgundska či Piemontska.

Zážitek z vína doplní oblíbené barové snacky od šéfkuchaře Lukáše Hlaváčka, mezi které patří např. ústřice fine de claire, dále francouzské či italské uzeniny, klasický tatarák či z lososa, kuřecí játrová paštika, francouzské sýry, oblíbené olivy nebo domácí hranolky se strouhanými lanýži a lanýžovou emulzí.