Nízkonákladový ubytovací řetězec a&o zakoupil hostel se 1000 lůžky poblíž berlínského hlavního nádraží. Podle šéfa a&o Olivera Wintera je to dobré znamení pro celý cestovní ruch.

Po dvanácti letech v nájmu společnost a&o nyní koupila svůj hostel na Lehrter Straße 12 v Berlíně, poblíž hlavního nádraží. a&o Berlin Hauptbahnhof je tak sedmnáctým hostelem, jež a&o přímo vlastní, z celkově provozovaných 38 hostelů. Nákup financovala Deutsche Kreditkasse AG, která je dlouhodobým úvěrovým partnerem a&o. Pro banku je tato transakce první hotelovou investicích po dvou letech pandemie. Oliver Winter, generální ředitel a&o, uvádí, že se jedná o „významný krok a jasné a dobré znamení pro městské hotely i pro celé odvětví cestovního ruchu.

Hostel a&o Berlin Hauptbahnhof byl otevřen v roce 2010 a je čtvrtou lokalitou a&o v německém hlavním městě. „Tuto prémiovou lokalitu máme nyní dlouhodobě zajištěnou,“ podotýká Oliver Winter a dodává: „Jsme obzvlášť hrdí, že nákup provádíme společně s Deutsche Kreditkasse. Považujeme to i za potvrzení dobré práce našeho týmu a vedení, zejména v uplynulých dvou letech.“ Podle Wintera společnost a&o prokázala „neuvěřitelnou pružnost a odolnost“ svého obchodního modelu. Winter dále vyzdvihl „partnerské a transparentní vztahy s Deutsche Kreditkasse a jejich „vynikající znalosti v oblasti cestovního ruchu.“

a&o je významná hostelová značka v Evropě i na celém světě a úspěšně zavedla hybridní koncept hostelu a hotelu v jednom: ubytovat se je možné jak v klasických hostelových vícelůžkových pokojích, tak v hotelových dvoulůžkových pokojích. S 330 pokoji a 1000 lůžky je podnik na Lehrter Straße jedním z největších v portfoliu a&o. Při vyhledávání nových lokalit se a&o do budoucna chce soustředit spíše na akvizici již fungujících hotelů a hostelů. „Ano, po dvou letech omezení nám jde o rychlejší růst,“ vysvětluje Oliver Winter, „ovšem stávající hotely a hostely jsou ekologičtější než výstavba zcela nových.“ Do roku 2025 plánuje a&o být prvním evropským hostelovým řetězcem s nulovými emisemi.
Další informace a přehled hotelů a&o získáte na www.aohostels.com
O společnosti a&o
Společnost a&o v roce 2000 založil Oliver Winter. V současnosti a&o provozuje 38 hostelů ve 24 městech a 9 evropských zemích. Hosté a&o jsou velmi rozmanití: batůřkáři, ale také individuální cestovatelé, rodiny, školní skupiny, spolky a sportovní kluby. Přibývá hostů na pracovních cestách a seniorů. V červenci 2021 společnost otevřela vůbec první pobočku ve Velké Británii, a to ve skotském Edinburghu. V roce 2020 byly otevřeny tři nové hostely: vůbec poprvé v Polsku ve Varšavě a v Maďarsku v Budapešti, k tomu druhý hostel v Kodani. Řetězec disponuje přibližně 28 tisíci lůžky a v druhém koronavirovém roce 2021 zaznamenal kolem 3 milionů přenocování (v roce 2020 to bylo 2,5 milionu přenocování) a obrat ve výši kolem 70 milionů eur (v roce 2020 to bylo přes 64 milionů eur a v roce 2019 přes 165 milionů eur). Cílem a&o je stát se do roku 2025 první „bezemisním hostelovým řetězcem“ v Evropě. Od roku 2017 je majitelem a&o americký investor TPG Real Estate. Firmu a&o vede dále její zakladatel. www.aohostels.com

Redakce Gastro&Hotel