Zpříjemněte si dlouhé zimní večery a zkuste netradiční teplé drinky, které vás opravdu zahřejí. Vyzkoušejte lahodný horký nápoj z prémiového kávového likéru Flor de Caña Spresso, horkého hruškového Barona Hildprandta nebo oblíbenou griotku. 

Zimní čas nemusí být jen ve znamení klasického svařáku či medoviny. V chladném počasí vás zahřejí i další neotřelé teplé nápoje. A ty si zvládnete připravit v pohodlí domova i sami.

Vyzkoušejte horký nápoj z oceňované ovocné speciality Baron Hildprandt ze zralých hrušek. Ovocnou a příjemně nasládlou chuť této speciality můžete vyzkoušet i v jejím horkém provedení.

Baron horká hruška

50 ml Baron Hildprandt ze zralých hrušek

130 ml horké vody

Lžička medu

Skořice a plátek hrušky na ozdobu

Do hrnečku či tlustostěnné sklenice přidáme destilát Baron Hildprandt ze zralých hrušek, med a za stálého míchání přiléváme horkou vodu. Když se med rozpustí, dozdobíme celou skořicí a plátkem hrušky.

Baron Hildprandt ze zralých hrušek zakoupíte na www.1er.cz.

Kávový likér Flor de Caña Spresso je nejen skvělým samotným digestivem. Tato kombinace kávového extraktu, přírodního sirupu a sedmiletého rumu Flor de Caña se skvěle hodí i na přípravu lahodného horkého nápoje. Spojení kávového likéru, vaječného likéru a šlehačky je opravdu neodolatelné. Doporučujeme k dobrému dezertu či cukroví.

Vulcano

20 ml kávového likéru Flor de Caña Spresso

20 ml vaječný likér

šlehačka

mletá káva

Zahřejte kávový likér Flor de Caña Spresso a smíchejte ho s vaječným likérem. Navrch servírujte kvalitní šlehačku a lehce ji posypte mletou kávou.

Kávový likér Flor de Caña Spresso pořídíte na www.1er.cz.

Vychutnat si můžete i kvalitní klasiku v podobě horké griotky. Populární griotka z řady Liqvére se vyrábí v Zámecké palírně v Blatné a neobsahuje chemická barviva ani přísady. Obsahuje kvalitní višňovou šťávu, třešňový destilát a jemný líh.

Horká griotka

40 ml jihočeské griotky Liqvére

150 ml horké vody

Tenké plátky citronu

Griotku zalijte horkou vodou. Nápoj dozdobte tenkými plátky citronu, které drink příjemně okyselí.

Griotku Liqvére zakoupíte na www.1er.cz.

Redakce Gastro&Hotel