Letos je to už počtvrté, kdy krásnou sošku, „kuchařského Oskara“, převezmou na slavnostním galavečeru 11. května v Praze nejlepší kuchaři z České republiky. Tak jako v předešlých ročnících je i letos porota 30ti hodnotitelů složená z osobností, které mají největší přehled o současné situaci v české gastronomii – z food kritiků, novinářů hodnotících restaurace a píšících o gastronomii i z foodblogerů, kteří vybírají vítěze ve čtyřech kategoriích: Zlatý kuchař, Objev roku, Zlatý zahraniční kuchař a Hvězda gastronomie vstupující do Síně slávy.

Hlasující veřejnost vybere nejoblíbenějšího kuchaře, ale může se zúčastnit i galavečera!

Letos, už po druhé, může také veřejnost promluvit do hodnocení a zvolit svého oblíbeného kuchaře v kategorii  ̶  Volba veřejnosti  ̶  na webových stránkách www.gastroahotel.cz. Hlasování spouštíme už od 1. 4. 2017 a hlasovat můžete do 28. 4.2017. Každý stý účastník s vyhraje účast na slavnostním galavečeru, kterým bude provázet Markéta Hrubešová. Vítězní hlasující budou obdrží osobní pozvánku na slavnostní galavečer do emailu a jejich jména budou zveřejněna na webu a sociálních sítí Gastro & Hotel.

Letošní novinkou je Gastromapa

Novinkou letošního ročníku je Gastromapa Zlatého kuchaře 2016, podle které si milovníci gastronomie budou moci snadno vyhledat restaurace, ve kterých vaří ocenění kuchaři. Výsledky ankety Zlatý kuchař 2016 i Gastromapu Zlatého kuchaře najdete od 15. 5. na webových stránkách www.gastroahotel.cz.

Generálním partnerem ankety Zlatý kuchař 2016 je společnost Fagor Gastro CZ.