Historicky první RumFest slaví úspěch. V Praze se sešlo více než 650 milovníků kvalitních rumů

autor: | Kvě 1, 2013 | Novinky z Gastronomie

V Praze na Novoměstské radnici se v pátek 26. dubna uskutečnil historicky první RumFest. Atmosférou jako byste se přenesli do Karibiku – plážová lehátka, palmy, latinská hudba, téměř tropické počasí a hlavně pravé třtinové rumy, kterých měli návštěvníci možnost ochutnat přes sto padesát.

Již na nádvoří Novoměstské radnice návštěvníky vítala vůně brazilských specialit, hudba kubánské kapely a tanečníci vlnící se v rytmu salsy. Kdo dorazil ještě před pátou hodinou odpoledne, mohl být svědkem soutěže profesionálních barmanů World Diplomático Tournament.

Vítěz Jaroslav Janoušek z pražského baru Black Angel’s pojede reprezentovat ČR na světové finále do Venezuely.

Po soutěži následovaly edukační semináře, na nichž se návštěvníci mohli dozvědět, jak se vyrábí třtinový rum, jaká je historie cukrové třtiny a další zajímavosti. Svým šarmem a vyprávěním posluchače na svém semináři Vše, co jste chtěli vědět o rumu bavil například Ian Burrell, global rum ambassador jamajského původu.

Po celou dobu RumFestu měli návštěvníci možnost ochutnat 155 rumů z celého světa, namíchat si svůj vlastní koktejl za pomoci zkušeného barmana v Barlife Akademii, ochutnat rumové pralinky nebo zhlédnout ruční výrobu doutníků. Na konci večera byl vylosován výherce zájezdu na Mauricius.

„Účast více než 650 návštěvníků předčila naše očekávání. Pro srovnání, první Rumfest v Hongkongu navštívilo letos třikrát méně návštěvníků. Potvrdilo se, že Češi opravdu milují kvalitní rum. Prodeje třtinových rumů se u nás každoročně zvyšují a zájem o kvalitní lihoviny stále roste. I proto věříme, že příští ročník RumFestu bude v Praze ještě větší,“ dodává Martin Kraut.